۴ گام راه اندازی کسب و کار

۴ گام راه اندازی کسب و کار 

کسب و کارهایی که مطرح کننده نوعی از بازاریابی هستند زمانی که کسب و کاری جدیدی مطرح می شود این کسب و کار شامل استراتژی های جامع کسب و کار، مسائل مالی، بازارهای هدف، نوع محصولات و کیفیت خدمات، نحوه مرتبط ساختن این عوامل و چگونگی ارتباط با مشتری می باشد. راه اندازی یک کسب و کار جدید شامل ۴ مرحله می باشد که در این مطلب به ارائه این مراحل می پردازیم:

۱- ماهیت و هویت کسب و کار شما:

پیش از آغاز هر کسب و کار و ایده ای، باید هدف خود را از آن کار بدانید. بنابراین لازم است فهرستی تهیه کنید و اهداف خود را از کوچک تا بزرگ، کوتاه مدت و بلند مدت در آن لیست یادداشت کنید. سعی کنید هیچ نکته ای را از قلم نیندازید و هیچ نکته ای را حذف نکنید. پس از یادداشت اهدافتان، در میان آنها اولویت ها را مشخص کنید.

پس از طی کردن این مرحله و مشخص شدن اولویت ها، مرحله بعدی آغاز می شود و باید بر روی اولویت هایتان وقت گذاشته و کار کنید. پس از تشخیص اولویت ها و اختصاص دادن زمان برای کار کردن روی آنها، می توانید موارد غیرضروری را حذف کرده و یا به زمان دیگری موکول کنید. در صورتی که در سطح سازمانی یا برای ارگانی خاص کار می کنید باید این لیست را به مدیران ارشد خود نشان دهید. ممکن است لیست شما از لحاظ هزینه و صرف زمان از نظر آن ها مفید واقع نشود.

۲- شناسایی بازار:

در گام بعدی شما باید با فرصت ها و چالش های کسب و کار خود در بازارهای اقتصادی آشنا شوید. عوامل تاثیر گذار بر کسب و کارتان که شما عوامل داخلی و خارجی می باشند و ممکن است در مواردی قابل کنترل نباشند را شناسایی کنید. چالش هایی که برای کسب و کار شما ایجاد می شود در رابطه با رقبا و پیشرفت های تکنولوژی می باشد که در نهایت شرایط را برای شما سخت و نامساعد خواهد کرد.

۳- تمرکز بر استراتژی های کسب و کار:

در این مرحله باید با اولویت های لیست تان و شرایط شان آگاهی کامل داشته باشید، بازار هدف خود را به طور کامل بشناسید و مواردی که می تواند تمرکز شما بر بهبود خدماتتان را کاهش دهد حذف نمایید. در واقع در این مرحله باید تمرکز خود را بر روی مواردی که بیشترین ارتباط را با هویت کاری شما دارند قرار دهید.

۴- با اهداف واقعی خود آشنا شوید:

در این مرحله باید جزییات واقعی و قابل اندازه گیری کارتان را به خوبی بشناسید. کسب و کار شما باید به نحوی باشد که در بازبینی های ماهانه، سالانه و اندازه گیری جزییات کار بتواند رضایت خودتان را جلب کند تا در نهایت بتوانید رضایت مشتریان را جلب کنید.

با تشکر / شرکت تبلیغاتی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top