گام های موثر برای نوشتن داستان برند

گام های موثر برای نوشتن داستان برند

داستان برند!!! ما انسانها از آغاز تاریخ برای اینکه با هم ارتباط برقرار کنیم از بیان داستان استفاده کرده ایم. داستان هایی که پر از داستان های آموزنده است. البته جای تعجبی ندارد که بزرگان و سخنرانان و همچنین کارآفرینان در این مورد با هم اشتراک داشته باشند.

کاری که برندهای بزرگ میکنند این است که داستان خود را با استادی تمام بیان کرده اند. کاری که شرکت و برندهای نام آشنا انجام می دهند این است که مشتریان خود را سرگرم کنند و با آنها تعامل داشته باشند. تبلیغات باید داستانی باشد، یعنی به بیننده یک داستان جذاب ارائه دهد.

اگر تنها بر این موضع تکیه کند که یک کالای بخصوص را بفروشد نه تنها شکست می خورد بلکه پس از مدتی از یاد خواهد رفت. اگر خودمان را جای خریدار بگذاریم می بینیم که وی در نگاه نخست به دنبال پذیرش یا رد داستانی است که شنید تا بر پایه آن تصمیم بگیرد که از شما خرید کند یا نه و تازه به اینجا می رسد که دنباله رو شما باشد.

گام هایی در این راه وجود دارد که باید برداشته شود که ما یک به یک بیان می کنیم. یادتان باشد که باید داستان های خود را بنویسید. شما باید بیان کنید که چرا و چگونه کار خود را آغاز کرده اید و چطور تجارت شما شکل گرفته است.

امانت داری بسیار مهم است یعنی همه چیز را بگویید و هیچ نکته ای را از قلم نیندازید. اگر اتفاقی رخ داده، و یا رویداد جالبی پیش آمد از آن هم نگذرید و بنویسید، هر چیز ممکن است مهم باشد.

برندها در آغاز با رویاها و آرزوها شکل گرفته اند و هدفی دارند که به آن سو می رود و مهم تر از همه اینکه چه دلیلی باعث آن جایگاه شده است. آماده کردن یک بیانیه ایده خوبی است هر چند به درون سازمان شما ربطی ندارد و تنها برای دیگر کسانی است که با برند شما ارتباط دارند، مانند دیگر شرکت و خریدارانی که در داد و ستد با شما هستند.

باید مشتری بداند که شما چرا آن جا هستید و عاملی که شما را بهتر می کند چیست. یادتان نرود که داستان برند باید با روراستی بیان شود و از بزرگ نمایی و دروغ به دور باشد و رونوشتی از حرف های دیگران نباشد، چون مشتریان به سادگی پی می برند. یک صفحه متن کاری است که باید در ادامه داشته باشید.

هدف گذاری در هر کاری مهم است بیانیه بی هدف نیز هرگز موفق نخواهد بود. داستان شما باید با روندی که طی می کند برابر باشد نه بیش از چیزی که انجام می دهید.
با تشکر / شرکت تبلیغاتی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top