کم هزینه ترین روش های تبلیغات (قسمت اول) Advertising

تبلیغات جز ارکان مهم کسب و کار است و تاثیر زیادی در فروش و معرفی کسب و کار با مردم دارد. در واقع اگر تبلیغات نباشد مردم محصول یا خدمات شما را نمی شناسند و وقتی مردم محصول یا خدمات شما را نشناسند مشتری نخواهید داشت، در نتیجه فروشی هم نخواهید داشت.

بسیاری از کار آفرین ها در ابتدای شروع کارشان هزینه گزافی را برای تبلیغات خرج می کنند. اما ما روش های کم هزینه تری هم برای تبلیغات در ذهن داریم که آن را با شما در میان می گذاریم.

– از مکان شرکتتان برای تبلیغات استفاده کنید.

شرکت یا محل کارتان در اختیار شماست و برای تبلیغات مجبور نیستید به کسی هزینه ای پرداخت کنید. در و دیوار بیرونی محل کارتان را با تبلیغات و پوستر هایی از محصولاتتان پر کنید. ممکن است مردم خیلی عادی از دیوار خام محل کارتان عبور کنند و حتی ندانند این شرکت چه خدماتی دارد. اما وقتی شما تبلیغات را به دیوار های بیرونی شرکتتان قرار دهید قطعا نتیجه متفاوت خواهد بود. این کار را خلاقانه و متناسب با هویت برند خود انجام دهید. می توانید عکس هایی از معماری داخلی شرکتتان یا محصولات و خدماتتان به صورت گرافیکی و خلاقانه روی دیوار بیرونی محل کارتان ترسیم کنید و یا بنر آن را قرار دهید.

– از فاکتور فروش برای تبلیغ استفاده کنید.

شما قطعا برای فروش و دادن رسید به مشتری و یا حسابداری فاکتور هایی چاپ کرده اید که نام شرکتان بر بالای آن قرار دارد. شما این فاکتور ها را در هر صورت چاپ می کنید و در هر صورت باید این هزینه را متقبل شوید، پس با یک تیر دو نشان بزنید!

مسلما زمانی فاکتور فروش صادر می شود که مشتری محصول شما را میخرد. سوال اینجاست پس وقتی این فاکتور به دست مشتری می رسد برای چه کسی تبلیغ کنیم؟ او که مشتری ما هست! این فاکتور هم به دست شخص دیگری نمی رسد!

نکته ای در اینجا وجود دارد و آن این است که مشتری ممکن است از یکی از محصولات شما خریداری کند و اطلاعی از محصولات جدید و سایر محصولاتتان نداشته باشد، ممکن است خدمات و یا محصولات دیگر شما به کار مشتری بیاید، پس در فاکتور ها محصولات جدید و خدمات دیگرتان را معرفی کنید.

شما حتی می توانید برای جذاب شدن و القای حس مثبت به مشتریان، در فاکتور ها داستان های کوتاه زیبا و خواندنی بنویسید و یا برای ایجاد حس نزدیکی با مشتریان، عکس کارمندانتان را چاپ کنید و آن ها را معرفی کنید و از آن ها تقدیر و تشکر نیز بکنید.

الان از خواندن این ایده چه حسی دارید؟ مشتری هم دقیقا همین قدر به وجد می آید…

با تشکر

شرکت برند سازی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top