آغاز کسب و کار در شرایط سخت اقتصادی

آغاز کسب و کار در شرایط سخت اقتصادی

زمانی که در رکود اقتصادی قرار داریم باید در چنین مواقعی بتوانید با مدیریت درست ، تعیین میزان سهم از بازار، انتخاب زمینه مناسب فعالیت و طراحی محصول و… میزان شکست خود را در این شرایط کاهش دهید./آغاز کسب و کار در شرایط سخت اقتصادی/

در واقع در این شرایط سخت اقتصادی آغاز کردن هر کسب و کاری سخت است اما شما اگر بتوانید به درستی پیش بروید شک نکنید که در کار خود موفق می شوید. در این مقاله سعی در دادن راه حل های مناسب برای پیش بردن یک کسب و کار در شرایط سخت اقتصادی هستیم.

تامیین کننده مالی را شفاف تعیین کنید

همیشه در آغاز یک کسب و کار در ابتدای کار باید هزینه ها و امور مالی تا یک سال اخیر را در نظر بگیرید. و با داشتن پول شروع به کار کنید . اما اگر پول کافی ندارید سعی کنید با پیدا کردن یک تامیین کننده مالی کار خود را آغاز کنید.

همیشه اینکه در ابتدای کار شما هزینه زیادی را برای دکوراسیون و استخدام نفرات انجام دهید کار عبث و بیهود است چون ممکن است درآمدزایی کسب و کار شما کمی طول بکشد./آغاز کسب و کار در شرایط سخت اقتصادی/

انجام بازاریابی هوشمند را برنامه ریزی کنید

با اینکه برخی از صاحبان کسب و کار فکر می کنند که با پیش بینی از وضعیت بازار می توانند به درستی پیش بروند باید به آنها بگوییم که این کار کاملا اشتباه است بلکه در این شرایط سخت اقتصادی تنها داشتن روش های خلاقانه و بازاریابی هوشمند می تواند به کمک شما بیاد.

انجام کار با مقیاس کوچک را حتما ابتدا انجام دهید 

برای آغاز یک کسب و کار نیازی نیست که حتما چندین نفر استخدام کنید و با ریخت و پاش شروع به کار کنید. شما باید بتوانید در بازار رقابت کنید و انجام یک شغل با صرف هزینه های زیاد و جمع کردن آن پس از چند ماه اشتباه است. پس بهتر است کار خود را در مقیاس کوچک شروع کنید.

استفاده از فناوری های جدید و شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید 

امروزه اینترنت توانسته است کمک شایانی در پیشرفت انواع کسب و کار ها کند و به واقع نیازی به صرف هزینه برای محل کار و کارهای فیزیکی نیست. شما می توانید از شبکه های اجتماعی و فناوری های جدید برای  پیشرفت کار خود استفاده کنید.

برقرای ارتباط اثر بخش با مشتری های هدف

با توجه به وجود شبکه های اجتماعی چون تلگرام و اینستاگرام به مانند قدیم دیگر نیازی به حضور فیزیکی برای صحبت کردن با مشتریان نیست شما می توانید با استفاده از شبکه های اجتماعی هزینه اضافی بابت رفت آمد را کاهش دهید. با این روش مشتریان هم راضی هستند.

در شرایط بد اقتصادی هم میشود بهترین فروش را تجربه کرد٬ کافی است قبل از شروع هدفمند برنامه ریزی و اقدام کنید.

با تشکر / شرکت برند سازی و هویت سازی برند ادریس 

One Response to آغاز کسب و کار در شرایط سخت اقتصادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top