کدام مفاهیم از طریق برند، مطرح خواهند شد؟ Branding

کسانی که در بازارهای اقتصادی به برند شدن کالاها و خدماتشان روی می آورند موجب می شوند که میان کالاهای آنها و سایرکالاهای رقبا تمایز بزرگی ایجاد شود. در واقع با توصیفی عامیانه برندینگ به کالا و خدمات شما شکلی خاص می دهد که تمایل مشتری را برای خرید از محصولات شما دوچندان می کند. برندینگ به شما کمک می کند بتوانید جایگاه محصولاتتان را بالا ببرید و محصولات خود را با قیمتی بالاتر به فروش برسانید. برندینگ دارای لایه های مفهمومی بسیاری است که در هر کدام از این لایه ها مفاهیمی خاص قرار گرفته و شناخت بیشتری از برند به ما می دهد. برندینگ دارای مفاهیم متنوعی چون فرهنگی، اجتماعی و فردی می باشد.

معنای فرهنگی: معانی فرهنگی که در بطن برند قرار گرفته اند طیف  بسیار وسیعی دارند. مفاهیم فرهنگی برند، می تواند در حیطه ی محیط زیست، مبارزه با نژاد پرستی، مسئله ی جهانی آب، مبارزه با فقر و جنگ و به طور کلی مسائل روز باشد. معانی فرهنگی به توضیح و بررسی وضعیت جامعه در خصوص مسائل و مشکلات روز می پردازد و در مواردی نیز به جذب کمک های مردمی در سطح منطقه ای یا کشوری می پردازد. برندهای فرهنگی، می توانند به غنی تر کردن فرهنگ و جذب افکار عمومی در خصوص موضوعات فرهنگی جوامع نیز بپردازند.

معانی اجتماعی: معانی اجتماعی برندینگ تا حدودی در دسته معانی فرهنگ قرار می گیرند. ولی با توجه به اهمیت و جایگاهی که مسائل اجتماعی دارند، این معانی در بخشی مجزا و جداگانه مورد بررسی قرار می گیرند. مسائل اجتماعی در برندینگ محدود به جغرافیا یا مناطق خاصی نیستند و تقریبا تمام اقوام و جوامع را در بر می گیرند. به عنوان مثال افغانستانی هایی که به ایران مهاجرت کرده اند دارای ویژگی ها و فرهنگ های مخصوص به خود درون یک جامعه بزرگتر ایرانی هستند. در برندینگ، معانی اجتماعی شامل جوامعی اجتماعی هستند، مانند خانواده،همکاران، همشهری ها و به طور کلی گروه هایی هستند که دارای اهداف و سلایق مشترک می باشند. برای مثال جامعه عکاسان، در صورتی که دارای سلایق و زمینه ی فعالیت مشترکی با برند مگنوم فوقو داشته باشند ، حتما آثار خود را با این برند به اشتراک می گذارند .

معنای فردی: زمانی که برندینگ با ویژگی های خاص و منحصربفرد خود،  بتواند بر روی ذهن افراد و نه به شکل جمعی تاثیر بگذارد، آن موفق تر بوده و پیشرفت بیشتری را از آن خود می کند. هرچند تاثیر بر ذهن یک فرد دامنه ی کوچکتری نسبت به یک جامعه دارد اما همان فرد می تواند به عنوان بازاریاب خوبی برای آن برند عمل کند.

با تشکر / شرکت ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top