چگونگی رسیدگی به شکایات مشتری

چگونگی رسیدگی به شکایات مشتری

مطالعاتی که در زمینه مشتری مداری صورت گرفته است نشان می دهد اغلب مشتریانی که از خدمات شرکت یا برندی خاص رضایت ندارند و یا پس از مدتی از کیفیت خدمات آنها ناراضی هستتد، وقت خود را صرف بحث و درگیری با شرکت مزبور نمی کنند و بی سرو صدا و در سکوت استفاده خود را از برند قطع می کنند طراحی لوگو

بنابراین زمانی که مشتری با گفتگو و بحث گلایه خود را به شما ارائه می کند این اقدام او برای شما امتیاز محسوب می شود زیرا بررسی شکایات مشتری و رسیدگی به آنها امتیاز مثبت بزرگی برای حرفه شما به حساب می آید و به وفاداری مشتری شما بسیار کمک خواهد کرد. در واقع رسیدگی به اعتراض های مشتری فرصتی برای برگرداندن وی به چرخه ی مشتریان دائمی شما می باشد.

در گذشته ی بهترین و بزرگترین برندهای معروف نیز روزهایی وجود داشته که محصولات و خدماتشان با اعتراض و انتقاد مشتریانشان همراه بوده است. بنابراین اعتراض مشتری به معنای از دست دادن وی نخواهد بود. پیش از هر مشکل و سوء تفاهمی باید بدانید که بهتر است همیشه به مشتریان خود فرصت اعتراض و بیان احساساتشان را بدهید. آنها را تشویق کنید که نظراتشان را درباره آخرین خدمات و محصولاتشان با شما در میان بگذارند و انتقادات و پیشنهاداتشان را بررسی کنید.

با مشتری خود به بحث و مجادله مشغول نشوید، زیرا در حین بحث ممکن است کلماتی رد و بدل شود که مشتری را از برخورد شما عصبانی کند و او علاوه بر ترک شما به تبلیغات منفی علیه شما بپردازد. از اینکه مشتری به شما اعتراض می کند و حتی گاهی با عصبانیت از خدمات شما اعتراضش را بیان میکند تشکر کنید، زیرا این برخورد شما باعث می شود که مشتری بداند شما او را همیشه موجه و مقدم می شمارید.

بخاطر خطا و اشتباهات خود ابراز تاسف کنید و از مشتریتان عذرخواهی کنید. سعی کنید در کوتاه ترین زمان ممکن به مشکلات و اعتراض مشتریتان رسیدگی کنید و همه اصول مربوط به برخورد با مشتری ناراضی را به همه کارکنان و کارمندانتان آموزش دهید و این قانون را وضع کنید که در محیط کاری شما همیشه حق با مشتری خواهد بود.

پس از رفع مشکلات مشتری هایتان از آنها بخواهید باز هم در صورت بروز مشکل به شما مراجعه کنند .تعداد دفعات اعتراض مشتری هایتان را ثبت و ضبط کنید و بررسی کنید که اغلب اعتراض ها در چه زمینه ای بوده است و در همان زمینه اشکالات را مرتفع سازید.

با تشکر شرکت برند سازی ادریس 

edris-ac.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top