چگونگی الهام بخشیدن به مشتریان

چگونگی الهام بخشیدن به مشتریان

نتایج تحقیقاتی نشان میدهد همه ی افراد جامعه دوست ندارند صرفا منع درآمدی باشند برای یک کسب و کار. دوست ندارند صرفا به چشم مشتری به انها نگاه کرد.انها دوست دارند کسب و کارها برای بهبود شرایط زندگی حقیقی و حقوقی انها تلاش کنند./چگونگی الهام بخشیدن به مشتریان/

باید با الهام بخشیدن به مشتریان بهترین تجربه را برای آنها فراهم کنید …

۱– منحصربفرد باشید: رقبا را کامل انالیز کنید ٬ به دنبال دانش و مهارتی باشید که کاملا انحصاری در اختیار شما باشد. از این دانش و تخصص انحصاری در جهت کمک به ارتقا سطح دانش مشتریان تان استفاده کنید تا انها احساس بهتری نسبت به برند شما داشته باشند.۹

۲– ارزش افزوده ایجاد کنید: باید خدمات و محصولات شما آنقدر با ارزش باشد که مشتری بعد از خرید با دیگران در مورد کسب و کار شما صحبت کند. باید صرفا به دنبال کاهش قیمت نباشید . خدمات و محصولات شما باید در ابعاد مختلف از رقبا با ارزش تر باشد .( کیفیت – گارانتی – خدمات پس از فروش – مشاوره قبل از خرید و ..)

۳– ارتقا سطح زندگی مشتریان را هدف گذاری کنید نه فروش بیشتر : ایجاد احساس خوب در مشتری بدون هزینه امکان پذیر است. باید خدمات و محصولات شما حداقل ۳ ویژگی داشته باشد که مشتری به کمک آن میتواند شرایط بهتری را نسبت به قبل تجربه کند.

باید در مسیری حرکت کنید که اگر از مشتریان تان در مورد اخرین تجربه خوب از خرید پرسیدند بدون تامل نام برند شما را به زبان قلب شان جاری کنند. و خرید از شما را بهترین احساس و به یادماندنی ترین خرید خود بدانند.

با مشتریان تعاملی موثر داشته باشید . ابتدا نیاز مشتری را شناسایی کنید سپس بهترین پیشنهادات را مطرح کنید و در نهایت ارزش افزوده ای که میتوانید ایجاد کنید را بیان کنید. و از تضمین ها و گارانتی های محصولات و خدمات تان بگویید تا مشتری بدون ریسک برند شما را انتخاب کند.

با تشکر / شرکت تبلیغاتی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top