چگونه یک رهگذر ساده را به خریدار تبدیل کنیم؟(قسمت اول) Sales

فرق مشتری با خریدار این است که مشتری فقط به خاطر دیدن و وقت گذراندن و نیازی که حالا احساس می کند بعد ها برای خرید محصول شما دارد وارد فروشگاهتان می شود و قصد خرید ندارد. ولی خریدار به قصد خرید و با هدف مشخصی وارد فروشگاه شما میشود. اما چگونه یک رهگذر ساده را میتوان به خریدار تبدیل کرد؟ حتما شما هم شده که به فروشگاهی رفته اید و قصد خرید نداشتید و زمانی که به خانه برگشتید متوجه شده اید که چقدر خرید کرده اید! شاید خیلی از آنها را هم واقعا احتیاج نداشتید! اما چه چیزی باعث می شود مشتریان تصمیم به خرید بگیرند؟

  • در رابطه فروشگاه ها و رابطه سنتی مشتری و فروشنده که در ارتباط بصری و مستقیم هستند بحث کاملا متفاوت است زیرا شما وقتی کسی را می بینید به او بیشتر اعتماد می کنید و در عنوان فروشنده خیلی راحت تر می توانید با مشتری رابطه برقرار کنید و او را خوشحال کنید، ولی در فروش های اینترنتی اینگونه نیست و فضای حاکم، بیشتر بی اعتمادی است و ممکن است خیلی از فروشگاه های اینترنتی در شروع کارشان موفقیت چندانی کسب نکنند. به همین دلیل اگر فروشگاه اینترنتی دارید بهتر است. وقتی کاربری وارد وب سایت شما می شود با دریافت ایمیل او، برایش پیام ایمیل کنید به طور خودکار و ورود او را خوش آمد بگویید و از او بخواهید که فرم عضویت را پر کند و عضو وب سایت و خبرنامه های شما شود.
  • شما باید اگر فروشگاه حضوری دارید، این فرصت را به مشتری بدهید که در صورت خرید محصول و راضی نبودن و یا ایرادات محصول، تا ۲۴ ساعت یا مثلا ۴۸ ساعت محصول را تعویض کند. این آپشن، مشتری را بیشتر راغب به خرید می کند. این ترفند را می توانید برای فروشگاه های اینترنتی تان هم استفاده کنید و مرجوعی کالا را در ۴۸ ساعت و یا مدت زمانی که خودتان تعیین می کنید که خیلی هم طولانی نباشد، قرار دهید. مخصوصا در فروشگاه های اینترنتی که خریداران، مدیر وب سایت و فروشگاه را نمی بینند و اعتمادی ندارند. با دیدن این آپشن شما در وب سایتتان مطمئنا به محصولاتتان نگاه می اندازند. هیج جیز بهتر از این چند گزینه برای فروشگاه های اینترنتی نیست تا یک وبگرد ساده را به خریدار تبدیل کند: ارسال رایگان، مرجوعیت و پس گرفتن کالا تا ۴۸ ساعت!!!

با تشکر

شرکت برند سازی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top