چگونه می توان رضایت مشتریان را جلب کرد؟

چگونه می توان رضایت مشتریان را جلب کرد؟

از امتیازات بزرگی که در کسب و کارهای موفق وجود دارد رضایت مشتری و جذب رضایت آنها می باشد. داشتن مشتری وفادار و ثابت، اصل بزرگی در فروش موفق و تجارت سودآور می باشد.

اگر دوست دارید کسب و کارتان به اوج برسد و در اوج نیز بماند نباید تنها به پول و سود خودتان فکر کنید، بلکه در گام اول باید مشتریان خود را راضی نگه دارید تا با جلب رضایت و وفاداری آنها عمر کسب و کارتان را طولانی کنید و آن را به نوعی بیمه نمایید. راههای زیادی برای راضی نگه داشتن مشتری و جلب رضایت انها وجود دارد که در اینجا تعدادی از آنها را ذکر می کنیم:

۱- خدماتتان را مورد نظرسنجی قرار دهید:

برای اینکه بدانید مشتریانتان در چه سطحی از شما رضایت دارند بهتر است همواره نظرات آنها را پیگیری کنید. پس از انجام خدمات خود به صورت حضوری یا از طریق صفحات مجازی و به صورت آنلاین از آنها درباره خریدی که از شما داشتند بپرسید، با انتظارتشان آشنایی پیدا کنید و در مراجعات بعدیشان حتما آن را لحاظ کنید.

۲- تخصص و سوادتان را افزایش دهید:

مشتری شما به علم و تخصص شما در حوزه خدماتتان احتیاج دارد، پس برای متخصص شدنتان هزینه کنید و برای آن وقت بگذارید. تخصص به شما کمک می کند بجای صرف انرژی زیاد با یاد گرفتن فنون کارتان زمان کمتر ولی پرسودتری را برای مشتری صرف کنید.

۳- پشتیبانی از مشتریانتان را فراموش نکنید:

یکی از روش های امروزی و جذاب برای پشتیبانی و حمایت از مشتریانتان استفاده از صفحات مجازی و چت های آنلاین می باشد. چت های آنلاین ابزاری مفیدتر و جالب تر از گفتگوهای تلفنی هستند که ارتباط نزدیکتری با مشتریانتان برقرار می کند.

۴- از خلاقیت های کارکنانتان استفاده کنید:

در صورتی که در ارگان یا سازمانی هستید که کارمند دارید از نظرات آنها  برای افزایش جلب مشتری و افزایش فروش آگاه شوید. کارمندانتان را برای پیشبرد موفقیت مجموعه درگیر کنید و از آنها بخواهید جهت کسب درآمدهای بالاتر ایده های کارآمدشان را با شما در میان بگذارند.

طراحی لوگو 

با تشکر

شرکت تبلیغاتی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top