چگونه برای کسب و کارمان یک لوگوی مناسب طراحی کنیم؟ Logo Design

لوگوی تجارت شما هویت بصری کسب و کارتان است و طراحی آن تاثیر بسزایی در ایجاد هویت مناسب در مشتریان دارد و باید ماندگار و ساده و پر مفهوم برای مشتریان باشد. به همین دلیل امروز تصمیم گرفتیم نکاتی را برای حرفه ای طراحی کردن لوگوی تجارتتان بیان کنیم. نکاتی که باید برای طراحی لوگو باید توجه کنید:
اهداف شرکتتان را تعیین کنید و از خود بپرسید میخواهید لوگوی تجاریتان نمایانگر و بیانگر چه موضوعی باشد؟ اگر در آغاز تجارتتان هستید باید لوگویی طراحی کنید که توان رقابت با رقبا را داشته باشد.
برای ماندگاری لوگو و برندتان در ذهن مخاطبان باید از فرم استفاده شود نه متن. در طراحی لوگو با استفاده از تصویر و گرافیک بیشتر در ذهن مخاطب باقی می مانید. زیرا حافظه تصویری مشتریان بیشتر است و مردم با چشمانشان خرید می کنند.
اگر قصد دارید اعتماد را به مشتری انتقال دهید باید لوگوی شما حاوی این پیام باشد. اگر کسب و کارتان شکل گرفته و مشتریان خود را دارید برای برانگیختن حس تحسین در مشتریان باید لوگوی شما حاوی هوش و ذکاوت شما باشد.
پس از تعیین اهداف پیام های لوگو، باید مخاطبان تولیدات خود را تعیین کنید. مثلا برای طراحی لوگوی دفتر وکالت باید از طرحی استفاده کنید که بیانگر صداقت و قدرت است و مطمئنا با لوگوی گل فروشی که از گرافیک جذاب و رنگ های روشن استفاده می شود متفاوت است.
سوالی که همیشه در ذهن افراد برای طراحی لوگوی تجاری پیش می آید این است که آیا باید از نام شرکت همراه با لوگو استفاده کرد یا خیر؟ اگر نام شرکتتان طولانی است و یا در کنار لوگو خوانا نیست، از استفاده کردن نام شرکت در لوگو خودداری کنید و یا مخففی از نام شرکت در کنار لوگی تصویری قرار دهید.
در طراحی رنگ لوگو، به رنگ های به کار رفته در تبلیغات و یا یونیفورم ها و به طور کلی رنگ خاص تجارتتان استفاده کنید. اگر یک رنگ خاص برای تجارتتان در نظر می گیرید بیشتر در ذهن ها میمانید. میتوانید از روانشناسی رنگ ها کمک بگیرید.
لوگوی برند های معروف را آنالیز کنید و نقاط مثبت و جذاب را یادداشت کنید و در لوگوی خودتان به کار برید، ولی کپی نکنید.
لوگوی خود را آنقدر پیچیده نکنید که مخاطب نتواند درک کند و نفهمد چیست. در عین سادگی خلاق باشید.
با تشکر
شرکت برند سازی ادریس

3 Responses to چگونه برای کسب و کارمان یک لوگوی مناسب طراحی کنیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top