چگونه از علامت تجاری خود حفاظت کنیم

چگونه از علامت تجاری خود حفاظت کنیم

در این مقاله هشت راه کار مهم  برای حفاظت از علامت تجاری را برای شما توضیح خواهیم داد . کلاه برداری، سرقت اینترنتی و دزدی های هوشمندانه  خطرات اینترنتی زیادی هستند که علامت تجاری شما را تهدید می کند/چگونه از علامت تجاری خود حفاظت کنیم/

تنوع این خطرات آنقدر زیاد است که تاجران الکتریکی را متعجب می کند. هرچند که امروزه  بیشتر این خطرات شناخته شده اند و راه مقابله با آنها وجود دارد. با اندکی احتیاط می توانید ۹۵ درصد از این خطرات را برطرف کنیدو دیگر جای نگرانی نیست.

در این مقاله از وبسایت شرکت ادریس چند راه کار ساده نوشته شده که به شما کمک میکند از علامت تجاری خود در مقابل افراد سودجو مراقبت کنید !!!

۱- علامت تجاری خود را باید ثبت کنید

در انگلستان علامت های تجاری ثبت شده زیر نظر قانون محافظت می شوند حتی گوگل که بزرگترین شرکت اینترنتی می باشد قادر نیست از جی میل خود در انگلستان استفاده کند چرا که به نام فرد دیگری ثبت شده است. اگر تاکنون این کار را انجام نداده اید علامت تجاری خود را همین امروز ثبت کنید.

۲-نام دامنه خود را مشخص و ثبت کنید

بهتر است نام دامنه و نام تجاری تان باید یکی باشد. از آنجایی که از نام های زیادی تاکنون استفاده شده است این کار ممکن است دشوار باشد. بنابراین باید از یک علامت تجاری متفاوت استفاده کرد.

اما این بدین معناست که از مزایای علامت تجاری فعلی شما کاسته می شود.اگر قادر نیستید از یک نام مشترک استفاده کنید حداقل قسمتی از نام دامنه خود را به نام تجاریتان اختصاص دهید.

تا جایی که امکان دارد تمامی نام های دامنه مناسب و اصلی مانند .com,co.uk,eu,info و biz  را خریداری کنید تا ازسو استفاده افراد سودجو پیش گیری کنید.

(شخص دیگری که از یکی از علامت های تجاری شما برای اهداف بازرگانی یا دیگر مقاصد استفاده میکند)می توانید از وب سایت توسعه دهنده بازرگانی در این مورد کمک بگیرید.

۳- پیش گیری از سرقت نام دامنه برند

برای آن که درخواست های انتقال نامعتبر را مسدود کنید مطمئن شوید که ثبت کننده دامنه آن را برای شما قفل کرده است.اگر به فردی که دامنه شما را کنترل کند دسترسی ندارید، برای اینکه بر اوضاع مسلط باشید، ترفند به کار ببرید.

۴- مراقب سارقان حرفه ای اینترنتی باشید

وب سایت سرقت شده می تواند به تجارت شما آسیب رسانده و برای مدت زمان طولانی اعتبار شما را خدشه دار کند.بیشتر سارقان اینترنتی این کار را به قصد رقابت، و نه از روی کینه توزی انجام می دهند.

اما احتمالا نشان ناخوشایندی از خود برجای می گذارند مانند محو کردن یا جایگزینی اسناد حذف شده بر روی صفحه اصلی که میتواند شامل آخرین مجموعه سفارشات شما باشد.

استفاده از فرهنگ لغتی که بتوان از طریق آن رمز ورود را حدس زد یکی از رایج ترین و آسانترین سرقت های اینترنتی می باشد.اطمینان حاصل کنید که رمز ورودتان یک کلمه تکی در فرهنگ لغت نیست و پیدا کردن و حدس زدن آن کار دشواری باشد.

اگر کسی آن را شناسایی کرد سریع تغییرش دهید.اگراز طریق یک صفحه اینترنتی نام دامنه خود را مدریت می کنید در معرض همان خطرات هستید .از همه مهم تر،از یک بسته بازرگانی امن برای سفارشات اینترنتی خود استفاده کنید تا جزئیات کارت اعتباری در قالب رمز نگه داری شود.

بدین گونه حتی اگر سایت شما مورد سرقت قرار بگیرد هنوز هم مشتریان خود را داشته و تاثیری در فروش های اینترنتی شما ندارد و اعتبار شما حفظ می شود.

۵- همیشه مدعی علامت تجاری خود باشید

مطمئن شوید که تمامی سایت های بازرگانی و اسناد قابل انتقال به صورت برجسته ای علامت تجاری شما را دارا می باشند.بدین گونه در مورد حق مالکیت شما بر علامت تجاری ابهامی نیست.بدون هیچ گونه مشکلی نشان دهید که قصد حفاظت از علامت تجاری خود را دارید.

۶ نام تجاری شما باید در اول فهرست جست و جو باشد

نوع تجارت شما به خصوص در مواقع جست و جوی نام تجاری باید اول فهرست باشد.این کار ممکن دشوار باشد اما پیگیر آن باشید.

سه یا چهار مرتبه از نام تجاری تان در متن صفحه اصلی و عنوان آن استفاده کنید تا بدین طریق آن را بهینه سازی کنید.توضیحات و کلمات کلیدی را برجسته سازی کرده و از دیگر صفحات جدا کنید. باید نام تجاری شما در هنگام جست و جو باید نسبت به رقبایتان برجسته تر باشد. ( در این مطلب بخوانید : برند سازی )

۷ مراقب حق تکثیرها باشید

در تمامی وب سایت های بازرگانی و اسناد منتشر شده یک آگهی واضح و قابل مشاهده در مورد حق نشر قرار دهید.هر چند وقت یکبار عبارات ویژه ای را که استفاده کرده اید در گوگل جست و جو کنید.

برای آنکه در صورت کپی برداری متوجه شوید آنها را نشانه گذاری کنید.در صورتی که شرکا یا توزیع کنندگان از آن استفاده کنند مشکلی وجود ندارد در غیر این صورت آن ها را به گونه ای بنویسید که امکان حذف وجود داشته باشد.

اگر به این کار ادامه دادند از وکیل تان بخواهید یک سند قانونی برای جلوگیری از کپی برداری تنظیم کند و اگر این کار میسر نشد به قانون مراجعه کنید.

۸ تبلیغات هدفمند را جست و جو کنید

یکی از روش های اینترنتی که رقبا می توانند از طریق آن از نام تجاری شما برای منافع شخصی استفاده کنند به کار گیری موتورهای جست و جو برای نمایش تبلیغات خود به افرادیست که نام تجاری شما را جست و جو می کنند.

این یک روش فریبنده می باشد و افرادی که از آن استفاده می کنند باعث سردرگمی مشتریان می شوند.در انگلستان می توانید از تبلیغات علیه نام تجاری،گوگل،یاهو پیشگیری کنید.

MSN تمامی روش های جلوگیری از تخلف را داراست.از متخلفان مودبانه درخواست کنید از این کار دست بردارند به جز مواقعی که استفاده از موتورهای جست و جو و حذف آن وقت گیر نباشد.

 

با تشکر / شرکت تبلیغاتی و برند سازی ادریس 

2 Responses to چگونه از علامت تجاری خود حفاظت کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top