چرا وجود لوگو الزامیست؟

چرا وجود لوگو الزامیست؟

فعالیت های تجاری که امروزه با روش های نوینی در میان صاحبان مشاغل رواج پیدا کرده است، دارای یک سری از روش های ثابت و مشخص می باشد. از آنجایی که فعالیت های تجاری امروزه از روش های سنتی فاصله گرفته است و با توجه به تغییر سلایق و علایق مردم و همگام شدن با علم روز و تکنولوژی، صاحبان برندها و مشاغل حتی مشاغل خانگی و کارآفرینان جوان، تصمیم گرفتند برای آن که بتوانند به سوددهی بیشتری برسند و در بازار های جهانی از رقبای خود عقب نیفتند آنان نیز از روش های امروزی و علمی تر استفاده کنند.

یکی از ابزارهایی که مشاغل از آن برای افزایش تعداد مشتریان خود وجلب اعتماد و نظر آنها استفاده می کنند به کارگیری روش های تبلیغاتی و بازاریابی است . جلب نظرات مشتری از آن دسته فعالیت هایی می باشد که مهم ترین قسمت هر کسب و کاری است، زیرا کسب و کارهای خصوصی بر پایه مشتری مداری به حیات خود ادامه می دهند و زانی که مشتریان خود را از دست دهند به ورشکستگی مالی نزدیکتر می شوند.

بنابراین وجود مشتری و تکریم آنها در صدر همه فعالیت های تجاری قرار دارد. بازاریابی می تواند در اذهان عمومی نفوذ کند ، او را نسبت به جدیدترین خدمات ومحصولات روز آگاه کند و هر کسب و کاری که در این زمینه پویاتر عمل کند در جذب مشتری و سوددهی به موفقیت بیشتری خواهد رسید.

از جمله روش هایی که در بازاریابی های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد طراحی وب سایت، استفاده از نرم افزارهای اطلاع رسانی مانند اپلیکیشن ها، استفاده از برنامه ای جامع ارتباطی مانند اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و …، طراحی بنر، طراحی لوگو ، چاپ بروشور و دفترچه های راهنما، چاپ تقویم و چاپ کاتالوگ می باشد.

همه این ابزارها در بازاریابی امروزی، مورد استفاده قرار می گیرند و راهنمای جامع و مناسبی را برای مشتریان تشکیل می دهند. یکی از این ابزارها همانطور که گفتیم لوگو می باشد. لوگو علامتی است که مفهوم فعالیت برند مربوطه را به شکل تصویری بیان می کند و بخشی هویت و مفهوم هر کسب و کاری است.

لوگو ابزاری است که به شکل هوشمندانه ای به معرفی خدمات، محصولات و مفهوم فعالیت ارگان یا برند مربوطه می پردازد، و در صورتی که جذابیت های ظاهری لازم را داشته باشد در میان خاطر مردم ماندگار خواهد شد. وجود لوگو باعث می شود حتی اگر فروش و خدمات دهی برند مربوطه کاهش پیدا کند و کیفیت سابق را نیز نداشته باشد بازهم دوران اوج آن محصول در خاطر مردم بماند و امکان حیات دوباره به آن برند خواهد بخشید.

برای آنکه لوگویی تاثیر گذار طراحی کنید باید اصول طراحی لوگو را در خاطر داشته باشید، سادگی و پرهیز از پیچیدگی، منحصربفرد بودن، استفاده علمی و با تکنیک های روانشناسی در طراحی لوگو، و استفاده از اشکال و زوایای مرتبط با برند مربوطه از جمله مواردی می باشد که به هنگام طراحی لوگو باید به آنها توجه شود.

 

با تشکر 

شرکت ادریس  / www.edris-ac.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top