ویژگی های اولین برخورد ها با مشتری

ویژگی های اولین برخورد ها با مشتری

همیشه اولین ها مهم و تعیین کننده بوده اند. در دنیای کسب و کار نیز اولین برخوردها با مشتری آینده بسیاری از کسب و کارها را تعیین می کند. در اغلب کسب و کارها برای اولین دیدار بروشوری از اطلاعات تعبیه شده است که بدست مشتری می رسانند تا اطلاعات او در مورد مرکزی که برای خرید یا خدمات انتخاب کرده است بالاتر برود.

این روش امروزه روشی تکراری و منسوخ شده که در ذهن مشتری نیز بسیار ملال آور و خسته کننده شده است. شما اگر خود را جای مشتری تان بگذارید آیا چقدر به خواندن آن بروشورهای تکراری اطلاعات رغبت و تمایلی دارید؟

به جای تهیه بروشور از امکانات و ایده هایی استفاده کنید که جذابیت بیشتری برای مشتری داشته باشد و روندی تکراری و ملال آور را در خاطر او زنده نکند. یکی از روش هایی که سبب می شود مشتری بیشتر به شما نزدیک شود و به دانستن اطلاعات بیشتر از حرفه شما و یا خدماتتان علاقمند شود، پرسش و پاسخ شما با مشتری ست.

شما می توانید به جای تهیه بروشور، لیستی از پرسش های از پیش طراحی شده را در اختیار مشتری قرار بدهید و او را دعوت کنید که به این پرسش ها پاسخ دهد. در این پرسش ها به شکلی ظریف اطلاعات کاری خود را بگنجانید تا مشتری در حین خواندن سوالات در مورد شما نیز اطلاعات کسب کند. طراحی این پرسش ها و بررسی پاسخ های مشتریان راهی برای آغاز آشنایی با مشتری و آشنایی با سلایق و علایق وی است.

در صورتی که مشتری علاقمند به ادامه همکاری و یا آشنایی با مرکز شما باشد می توانید در جلسات بعدی نیز برنامه ریزی های لازم را انجام دهید و نظر او را در مورد چگونگی و کیفیت برنامه ملاقات حضوری بعدی آگاه شوید. همچنین شما می توانید از کیفیت اولین ملاقاتتان فایل صوتی و یا تصویری تهیه کنید و برای جلسات بعدی از آنها استفاده کنید.

طراحی لوگو 

با تشکر / شرکت تبلیغاتی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top