وفاداری مشتری، بهترین فرصت برای پیشرفت کسب و کار

وفاداری مشتری، بهترین فرصت برای پیشرفت کسب و کار

 

در حوزه ی بازاریابی دو نکته مهم برای جذب مشتری و وفاداری او ذکر می شود که پیاده سازی این دو نکته در کسب و کار موجب می شود کسب و کار به سوددهی و پیشرفت برسد. این دو نکته عبارت است از: ۱- جذب یک مشتری جدید حدود سی برابر بیش از حفظ و جلب نظر مشتری های پیشین، نیاز به صرف هزینه و انرژی دارد.

طراحی لوگو
۲-طبق نتایج بررسی شده از تحقیقاتی که در این حوزه به عمل آمده است اغلب صاحبان مشاغل مقدار بسیار کمی از بودجه خود را صرف مشتری های پیشین خود می کنند و از فرصت وفاداری آنها استفاده بهینه نمی کنند در حالی که بیشتر هزینه و انرژی خود را بر جذب مشتریان جدید صرف می کنند و تمرکز خود را بر روی جذ هرچه بیشتر مشتری های قبلی خود قرار می دهند. اغلب قریب به اتفاق صاحبان مشاغل به شکل سنتی و طبق عادات قدیمی خود به اداره کسب و کار خود مشغول هستند و آگاهی خود را در زمینه ی جذب مشتری و مشتری مداری نوین افزایش نمی دهند.

با اینکه طی بیست سال گذشته توسعه و رخدادهای جدیدی در حوزه کسب و کار صورت گرفته است با این حال تصور عموم بر این است که روش های قدیمی نیازهای صاحبان مشاغل را بهتر پاسخگو می باشد. کسب و کارهای موفق و شرکت هایی که در زمینه ی فعالیت های خود به برندی معروف و متمایز تبدیل شده اند کلید مشتری مداری و استفاده از فرصت هایی که از مشتری ها برای آنها عاید می شود را بهتر و بیشتر از سایر رقبای خود می دانند و نردبان وفاداری مشتری را برای پیشرفت های خود به پل موفقیت تبدیل می کنند.

اصول مشتری مداری به ۵ قسمت تقسیم می شود که عبارتند از:

۱- علاقمندی مشتری: اولین گام جهت جذب نظر مشتری استفاده از تبلیغاتی می باشد که موجب جلب نظر مشتری شود و به سمت تبلیغ و آزمایش کردن محصول گام بردارد.
۲- مشتری دائمی: مشتری های دائمی مشتریان بالقوه ای به شمار می آیند که به استفاده از خدمات یا محصولات یک شرکت یا برند عادت کرده اند و آن را کاملا قبول دارند.
۳-مشتریان عادی: افرادی که روزانه به شکلی تصادفی و طی دیدن تبلیغات به سمت آن کشیده می شوند.
۴-مشتریان ثابت: به مشتریانی گفته می شود که بیش از یک الی دو بار به خریداری از برند یا محصولات شرکتی خاص اقدام می کنند.
۵-مشتری وفادار: به مشتری گفته می شود که به شکلی رایگان برای شما تبلیغات می کنند و این تبلیغات در پی خریداری های مداوم او و جلب رضایتش بوده است.

با تشکر

شرکت  تبلیغاتی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top