وابستگی کسب و کارهای کوچک به شبکه های اجتماعی

وابستگی کسب و کارهای کوچک به شبکه های اجتماعی

استفاده از شبکه های مجازی مانند تلگرام، اینستاگرام ،توییتر و فیس بوک چقدر برای کسب و کارهای کوچک کاربردی هستند و به ترویج و توسعه آنها کمک می کنند؟
باید در پاسخ به این پرسش ها گفت که شبکه های مجازی فرصت های بزرگ و گسترده ای هستند که وسعت جهانی دارند و می توانند یک کسب و کار کوچک در ناشناخته ترین نقاط دنیا را به مرحله ظهور و شهرت برسانند. مزیت بزرگ شبکه های مجازی را می توان ارتباط آسان در مدت کوتاه و وسعت این شبکه ها دانست.

در اولین گام کسب و کارهای کوچک می توانند پروفایلی در چند شبکه مجازی برای خودشان ایجاد کنند تا از این طریق ارتباط نزدیکی با مشتریان خود داشته و بتوانند آنها را با جدیدترین خدمات خود آشنا کنند. البته در آغاز راه لازم است چند نکته درباره جزییات شرکت در شبکه های مجازی و هدفتان از این کار را بخوبی روشن کنید و از جزییات این مسیر آگاه باشید. طراحی لوگو 
نکته اول: هدف خود را بخوبی روشن کنید و بدانید در ارتباط با مشتری باید از چه استراتژی هایی برای فروش استفاده کنید. اگر جزییات کارتان را بخوبی روشن نکنید و یا نتوانید بازاریاب خوبی برای حرفه تان باشید تنها وقت خود و مشتریتان را هدر می دهید و باعث می شوید نظر او درباره کار شما مثبت نباشد.

نکته دوم برای ارتباط با مشتری از طریق شبکه های مجازی نیاز به صرف زمان و کارمند دارید. پیش از آنکه فضاهایی مانند توییتر و فیس بوک ایجاد شود تالارهای گفتگو و فروم ها مکانی بودند که مردم تجربیات خرید خود را به اشتراک می گذاشتند و در این میان صاحبان کسب و کار از این فرصت استفاده کرده و به معرفی خدمات و مشاغل خود می پرداختند.

در واقع آنها زمانی را برای این کار اختصاص می دادند. امروزه نیز این شیوه تغییر نکرده و در واقع همان زمان و هزینه در فضاهای متفاوت تری برای تبلیغات صرف می شود. برای اینکه بتوانید فضای مجازی را در اختیار خود بگیرید و به بهترین شیوه کنترل کنید نیاز به کارمندان صبوری دارید که در تعامل با مشتری به آرامی و با صبوری برخورد کنند و با حساسیت های این محیط آشنایی داشته باشند.

اگر برای این کار کارمندان اختصاصی داشته باشید فضاهای مجازی مرتبط با کسب و کار شما به شکلی منظم اداره می شود، بروز رسانی شده و ارتباط آنلاین و نزدیکتری با مشتری برقرار خواهد شد.

با تشکر

شرکت برند سازی ادریس

One Response to وابستگی کسب و کارهای کوچک به شبکه های اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top