هویت سازی برند Brand Identity

داشتن هویت اختصاصی برند، شما را در ذهن و قلب مشتریانتان تثبیت و تقویت کرده و بصورت مداوم آنرا ارتقاء می دهد و این تنها راه موفقیت کسب و کار در هزاره سوم است.

هویت سازی برند

برند همانند یک موجود زنده دارای صفات و مشخصه هایی است که این نقاط، ضعف و قدرت برندها را تعیین می کند و باعث متمایز شدن بین برندها می شود و در نهایت در ذهن و قلب مخاطب تاثیر می گذارد و مخاطب یک حس متفاوت نسبت به آن برند دارد؛ همین مسئله باعث خرید از میان چندین برند دیگر می شود و در آخر به وفاداری برند ختم می شود.

هر گاه توانستید بگوئید که مخاطبان به برند شما وفادارند و تحت هیچ شرایطی، حتی اگر رقیب شما قیمت مناسب، کیفیت مناسب و دیگر وجه تمایزهایی را بدست آورد، باز هم اولین گزینه انتخاب، شما هستید؛ این مسئله زمانی اتفاق می افتد که شما تمام مسائل و اقدامات برند سازی و هویت سازی برند را انجام داده باشید و همیشه در پی ارائه خدمت متمایز و متفاوت به مخاطبان باشید.

امروزه در هر صنعتی گزینه های زیادی برای مخاطبان وجود دارد، اما تنها مسئله ای که شما را در اولین گزینه انتخاب قرار می دهد طی کردن مسیر صحیح برندسازی و هویت سازی برند است که در نهایت به وفاداری مخاطبین می رسد. وفاداری بالاترین سطح برندسازی است و رسیدن به وفاداری کارساده ای نیست؛ چرا که زمان، تخصص و انرژی خاص خود را می طلبد. از سوی دیگر رسیدن به وفاداری اگر کار ساده ای بود، تمام برند ها در جایگاه نخست انتخاب مشتری بودند و ارزش برند آن ها در یک سطح بود. پس رسیدن به وفاداری کار بسیار سختی است و در نهایت ماه عسل تمام مسیر برندسازی، رسیدن به وفاداری است.

.

و در نهایت

برندسازی در 4 کلمه یعنی :

.

... تسخیر ذهن و قلب مخاطب ...

هویت سازی برند 4 مرحله دارد


1-هویت استراتژیک برند

در هویت استراتژیک مسائل مربوط به اهداف برند، سبد محصول، استراتژی فروش، نوع مخاطب و بسیاری از این موارد که از جنس زیر ساخت و استراتژی صاحب برند و در نهایت خود برند است تدوین می شود.

2-هویت مفهومی برند

در هویت مفهومی خمیرمایه و پوسته برند خلق می شود و مسائل مربوط به اهداف سازمان، چشم انداز، رویکردهای فروش، بازار هدف و مسائلی از این دست تدوین می شود که در نهایت بن مایه ی برند می باشد.

3-هویت بصری برند

یکی از مهمترین و اساسی ترین بخش های هویت سازی برند، تدوین و طراحی هویت بصری برند است که در نهایت هر آنچه که در هویت استراتژی و مفهومی برای برند خلق می شود در هویت بصری طراحی شده و به تصویر کشیده می شود. به عبارتی، ویترین یک برند هویت بصری آن است و در نهایت از برند شما هویت بصری و تمام اقلام بصری آن دیده می شود. پس مهمترین و حساس ترین بخش هویت برند، هویت بصری برند است.

4-هویت کلامی برند

در هویت کلامی مسائل مربوط به آیتم های شنیداری و آوایی برند خلق می شود؛ مثل جینگل، شعار ، لحن و سبک و ...
در نهایت پس از تکمیل 4 بخش فوق، هویت برند خلق خواهد شد.

از این رو ما به واسطه تسلط بر فرآیند کامل برندینگ و داشتن تیم علمی و تخصصی، هویت سازی برند شما را تضمین می کنیم.

همچنین پروژه های انجام شده ما در سالیان اخیر، گواهی مشتریان و رضایت 92 درصدی مخاطبان و کارفرماهای ما دلیلی بر این ادعای ماست.

Scroll to Top