هویت بصری چیست ؟ Corporate Identity

متاسفانه امروزه خیلی کلمات به جای کلمات دیگری به کار می روند و خیلی ها معانی کلماتی که به کار می برند را نمی دانند. هویت بصری با لوگو یا برند متفاوت است. بگذارید ابتدا لوگو و برند را برایتان توضیح دهیم تا معنی واقعی هویت بصری را متوجه شوید.

لوگو : آرم یا شکلی است که شرکت یا محصولی را با آن آرم می شناسند. به کلمه آخر جمله قبلی من توجه کنید! گفتم می شناسند! لوگو وظیفه شناساندن دارد نه توضیح دادن و شرح دادن. لوگوی یک شرکت, نماد و سمبلی است که سایر افراد آن شرکت را بشناسند. لوگو ممکن است یک سمبل, امضا, شکل کوچک و آرم باشد. لوگوی شما مانند اسم افراد است. چیزی که دیگران او را با آن می شناسند. لوگوی شما باید ماندگار باشد.

برند : برند شکل نیست؛ لوگو نیست؛ برند یک عاطفه و احساس است که شرکت مورد نظر به طور هماهنگ و به عنوان یک ارگانیسم در مشتری برقرار می کند. اجازه دهید ساده تر برایتان بگویم. وقنی یک شرکتی مشهور با کالا و خدمات زبان زد را پیش می کشیم, یعنی این شرکت توانسته با هماهنگی و تعهداتش, با مشتری رابطه بر قرار کند. به طوری که مشتری پس از خرید از آن محصول احساس می کند که با یک کل شریک شده است؛ این یعنی برند.

هویت بصری : هویت بصری یعنی قاعده ای که شما برای شکل و ظاهر اجزای شرکتتان طراحی می کنید. وقتی  شرکتی می خواهد برای خودش هویت بصری بسازد باید همه اجزای شرکت را به گونه ای طراحی کند که بیانگر خاص او باشد. مثلا طراحی لباس کارکنان, روش های بازاریابی, قلم و پرچم شرکتتان, فونت و رنگ آرم شرکت, برگه ها و سربرگ های شرکت و … این ها همه هویت بصری شرکت شما هستند. طراحی یونیفورم کارکنان شرکتتان هویت بصری شرکت به حساب می آید به گونه ای که اگر سایرین این افراد را با این لباس ببینند می دانند متعلق به کدام شرکت است. هویت بصری یعنی طراحی یک مدل و قاعده خاص برای اجزای شرکتتان! اما لوگو فقط یک نماد برای شناساندن شرکتتان است و جزئی از هویت بصری شرکت شما!

با تشکر

شرکت برندسازی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top