هویت بصری و برندینگ تفاوت‌ها و اشتراکات

هویت بصری و برندینگ تفاوت‌ها و اشتراکات

با اینکه هنوز تعریف دقیقی از برند و برندینگ وجود ندارد اما موسس آمازون ، جف بزوس معتقد است که برند به این معناست که هنگامی که شما داخل یک اتاقی حضور ندارید با این وجود از شما یاد می کنند/ هویت بصری و برندینگ تفاوت‌ها و اشتراکات /

در واقع با این جمله متوجه می شویم که برند تنها طراحی یک لوگو نیست و شما باید بتوانید با مشتری تعامل برقرار کنید و باعث حک شدن برند تان در ذهن مشتری شوید. صرف هزینه زیاد برای طراحی لوگو یک اشتباه بزرگ برای استارت آپ ها و شرکت ها می باشد.

تعریف دقیقی از لوگو از دیدگاه شرکت ادریس / هویت بصری و برندینگ تفاوت‌ها و اشتراکات

باید به شما بگوییم که لوگو تنها یک نماد تجاری برای یک برند و شرکت می باشد که ممکن است از حروف و یا آیکون استفاده می شود. بعنوان مثال LG تنها از حروف برای نام لوگوی خود استفاده کرده است در صورتی که Shell از یک نماد استفاده کرده است. در هنگام طراحی لوگو باید توجه کنید که سالیان دراز لوگوی شرکت تغییر نمی کند.

تعریف واقعی هویت بصری

هویت بصری به این معنا است که مشتریان بتوانند با جلوه های بصری و شکل و ظاهر برندتان ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال فکر کنید که در اینستاگرام پستی گذاشته ای که محیط شرکت شما را نشان می دهد اگر نشاط و شادابی در آن باشد مسلما همه فکر می کنند که شما برای کارکنان خود ارزش قائل هستید. پس چه بخواهید یا نخواهید هویت های بصری و جلوه ها در ثبت نام برند شما در ذهن مشتریان تاثیر گذار است.

برند و برندینگ چیست؟ هویت بصری و برندینگ تفاوت‌ها و اشتراکات

برند به این معنا نیست که تنها شما لوگو طراحی کنید بلکه باید بتوانید به خوبی احساسات مشتریان را برانگیزید و برند را می توان مجموعه ای از توقعات و احساسات و کارهایی نامید که شما بتوانید باعث تصمیم گیری بهتر مشتریان شوید و بتوانید به آنها کمک کنید تا برند شما را در ذهن خود داشته باشند. بعنوان مثال هنگام صحبت از برند نایک همه سخت کوشی ورزشکاران را در ذهن دارند در صورتی که نام برند مایکروسافت دقت را نشان می دهد.

در این مقاله به شما روشهایی را برای بالا بردن ارتباط بین هویت بصری و برندینگ معرفی می کنیم تا کار شما را راحت کند.

۱-شناسایی مخاطبان هدف خود

برای اینکه بتوانید برند خود را به خوبی معرفی کنید در ابتدای کار باید بتوانید مخاطبان هدف را پیدا کنید و حتی برای اینکار باید بتوانید از فاکتورهایی چون سن، جنسیت و حتی قومیت برای شناسایی مخاطبین استفاده کنید.

۲-به تصویر کشیدن هویت برند خود برای برقراری ارتباط با مشتری

شما باید این نکته را فراموش نکنید که پس از شناسایی مخاطبان خود حتما اهداف و تعهدات برندتان را مشخص کنید و البته باید بتوانید با استفاده از واژه ها و به تصویر کشیدن برندتان به راحتی اقدام به معرفی برند خود کنید.

۳- در ایجاد هویت بصری سادگی را به کار ببرید.

برخی اوقات برای معرفی برند خود مفاهیم بصری پیچیده ای را استفاده می کنیم که کاملا اشتباه است

۴-حتما از فضای مجازی استفاده بهینه کنید.

باید بتوانید امروزه از فضای مجازی به درستی برای برندینگ استفاده کنید زیرا موثر ترین گزینه معرفی برند است.

 

با تشکر / شرکت برند سازی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top