هویت بصری برند Brand Visual Identity

هویت بصری برند

هویت بصری برند ( هویت بصری سازمانی ) مجموعه ای از ساختارها و باید و نباید های بصری بر اساس هویت برند است، به این معنی که در زمانی که برندی می خواهد وارد بازار شود، در صورتی که یک انسجام و یکپارچگی بصری فکر شده و هوشمندانه نداشته باشد، قطعا محکوم به نابودی است.
شرکت ادریس به واسطه تخصص و تمرکز در حوزه ویژوال ( هویت بصری برند ) و داشتن پرسنل خلاق در زمینه ویژوال برندینگ و همچنین سبک متمایز و متفاوت خود، هویت بصری برند را کاملا حرفه ای، علمی و تخصصی ارائه می دهد.


شرکت ادریس در بخش هویت بصری برند ، 5 پکیج هویتی متناسب با شرکت ها و سازمان های بزرگ، متوسط و کوچک طراحی نموده و با توجه به رویکرد و استراتژی آن شرکت، پکیج متناسب با آن مجموعه را ارائه خواهد کرد.

این پکیج پیش نیاز و به طور کلی زیر ساخت و پایه اساسی هویت بصری هر برند است.
هر برند ، شرکت و کسب و کاری که می خواهد شروع به فعالیت کند باید از حداقل هویت بصری برخوردار باشد که پکیج C به صورت پایه و اولیه برای تمامی کسب و کار ها طراحی شده است.

این پکیج مناسب است برای:

کسب و کارها و برندهایی که در ابتدای راه هستند و هنوز اقدام جدی و حرفه ای در بخش طراحی ها و هویت بصری انجام نداده اند؛ جزو سازمان های کوچک محسوب می شوند و به دلیل اینکه صنعت کوچکی دارند، نیاز به اقلام هویتی زیادی ندارند و صرفا زیر ساخت و پایه ی هویت بصری آنها برای داشتن هویت یکپارچه، این پکیج برای آن ها کفایت می کند.
و به طور خلاصه تمام شرکت ها ، سازمان ها و برند هایی که قصد یکپارچگی سازمانی را در خود احساس می کنند از این پکیج پیش نیاز باید استفاده کنند
-موارد داخل پکیج C به حدود 35 آیتم میرسد.

یکیج B به دلیل تکمیل تر شدن نسبت به پکیج C دارای آیتم های بصری بیشتری است و برند هایی که کمی بیشتر با مخاطبین خود ارتباط دارند و بحث بسته بندی و طراحی های دیگری در مسیر برند سازی آن ها وجود دارد، این پکیج مناسب آنهاست.

این پکیج مناسب است برای:

کسب و کارها و برندهایی که در ابتدای راه هستند و هنوز اقدام جدی و حرفه ای در بخش طراحی ها و هویت بصری انجام نداده اند؛ جزو سازمان های متوسط محسوب می شوند و به دلیل اینکه صنعت نسبتا بزرگی دارند، نیاز به اقلام هویتی زیادی دارند و مجموعه اقلام استراتژیک بصری برای آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است و نیاز به یکپارچگی بصری در اولویت آن ها قرار دارد.
به طور خلاصه شرکت های تولید کننده که به صورت B2B فعالیت دارند و در آینده کاری خود، نیازی به تبلیغات احساس نمی کنند و صرفا هویت یکپارچه برند آن ها برای ارتقاء سازمان آنها با سایر رقبا مطرح می شود از این پکیج استفاده می کنند.
-موارد داخل پکیج B به حدود 90 آیتم میرسد.

کامل ترین پکیج هویت بصری پکیج A است که تمامی اقلام هویت بصری در داخل آن قرار دارد و مناسب برند هایی است که اندازه سازمان آنها و تعداد مشتریان بسیار زیادی دارند و در آینده نیاز به تبلیغات گسترده در سطوح مختلف ATL,TTL,BTL دارند از این پکیج استفاده می کنند.

این پکیج مناسب است برای:

کسب و کارها و برندهایی که در ابتدا و یا در میانه راه هستند؛ یا هنوز اقدام جدی و حرفه ای در بخش طراحی ها و هویت بصری انجام نداده اند و یا در خود و مجموعه خود می بینند که باید تمام موارد را با توجه به گذر زمان ری دیزاین کنند؛ جزو سازمان های بزرگ محسوب می شوند و به دلیل بزرگی صنعتشان و داشتن رقبای جدی ، نیاز به اقلام هویتی زیاد به صورت یکپارچه و صد البته حرفه ای دارند؛ این برند ها حتما و حتما باید حرفه ای عمل کنند و با توجه به رقبای جدی خود، کاملا هوشمندانه و حرفه ای به رقابت با آن ها بپردازند. به این دلیل نیاز به یک هویت بصری جامع و یکپارچه از اساسی ترین موارد مورد نیاز آن ها است.
به طور مثال آب معدنی دی دی که جزو رده محصولات تند مصرف (FMCG) قرار می گیرد ، نیاز به هویت بصری بسیار گسترده و زیادی است که تمام طیف هویتی آن را در بر بگیرد.
-موارد داخل پکیج A به حدود 150 آیتم میرسد.

این پکیج شامل 2 قسمت می شود:
1-قسمتی از هویت مفهومی برند
2-پکیج A هویت بصری سازمانی

این پکیج مناسب است برای:

این پکیج مناسب کسب و کارها و برندهایی است که رویکرد حرفه ای تری نسبت به بقیه برند ها دارند و می خواهند تمام موارد بصری آنها بر پایه اصول هویتی برند پیش برود.
در صورتی که شرکت کارفرما بخواهد و یا نیاز باشد ادریس تدوین قسمت هویت مفهومی آن را نیز بر عهده بگیرد، باید از پکیج +A استفاده کند
-موارد داخل پکیج +A به حدود 200 آیتم میرسد.

برند بوک (Brand Book( به طور کلی شامل 4 مرحله اصلی است :
1-هویت استراتژیک برند
2-هویت مفهومی برند
3-هویت بصری برند
4-هویت کلامی برند

این پکیج مناسب است برای:

برند بوک مناسب هر کسب و کاری نیست. کسب و کارهایی که میخواهند کلا هویت سازی از A تا Z برندشان را ادریس انجام دهد از این پکیج استفاده می کنند. برند بوک تمام موارد هویتی برند است که در قالب یک مسیر مشخص تدوین میشود.
-موارد داخل Brand Book به حدود 250 آیتم میرسد.

قسمتی از هویت بصری یک برند

و
.
.
.

آخرین پروژه های اجرا شده

آخرین مقالات هویت بصری برند

مفاهیم انواع خط در طراحی لوگو

مفاهیم انواع خط در طراحی لوگو شکل ها در طراحی لوگو بی مفهوم نیست و ...

هویت بصری و برندینگ تفاوت‌ها و اشتراکات

هویت بصری و برندینگ تفاوت‌ها و اشتراکات با اینکه هنوز تعریف دقیقی از برند و برندینگ ...

طراحی لوگو و آرم محصولات

طراحی لوگو و آرم محصولات اگر می خواهید که محصول شما به راحتی چشم مشتری ...

Scroll to Top