نکات کلیدی برای داشتن تبلیغ موثر (قسمت اول) Advertising

بسیاری از افراد با گذشت مدت زیادی از تبلیغات، هنوز کسب و کارشان رونق آنچنانی ندارند. یکی از دلایل این بی رونقی شاید تبلیغات غیر موثر و اشتباه باشد. برای داشتن تبلیغات موثر و مفید باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

اول اینکه برای تبلیغات باید مخاطب مورد نظرتان را هدف گذاری کنید و سپس برای همان دسته از مخاطبان تبلیغات کنید. مصرف کننده ها هدف شما نیستند، خریداران هدف و مخاطب شما هستند. مثلا اگر قصد دارید لباس بچه بفروشید، هدف شما نباید نوزادان باشد، مادران هستند که خریدارند. نه نوزادان. پس شما باید تبلیغات را با هدف انجام دهید.

دوم اینکه بعد از تعیین هدف و مخاطبان تبلیغتان، دغدغه های او را نشانه بگیرید. مطابق با ذهنیات و تصورات او تبلیغات را طراحی کنید. به گونه ای که او را تحت تاثیر قرار دهد.

سوم اینکه طراحیتان را طوری انجام دهید که در یک لحظه و در یک آن با تصویری کوتاه و جملات کوتاه و ساده، در ذهن مخاطب ماندگار و جاوید شوید. طراحیتان را به گونه ای خلاقانه انجام دهید که مخاطب را جلب کنید.

چهارمین نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که سطح سواد و تحصیلات مخاطبتان را در نظر بگیرید. اگر این را در نظر نگیرید و بیشتر و بالاتر از سطح مخاطب پیام تبلیغاتی بفرستید، او حس میکند که دارید به او فخر می فروشید. پس با مخاطبان خود همزبان باشید. در این صورت است که آنها خیلی راحت تر و بهتر  پیام تبلیغات شما را دریافت می کنند.

پنجمین موضوعی که زیاد دیده می شود این است که مدیران  کسب و کارها تصور می کنند باید تمام نقاط مثبت و جزئیات را به مشتری بگویند تا او را ترغیب به خرید کنند. ولی در تبلیغات باید نکات مثبت و قوت کسب و کارتان را ذکر کنید و جزئیات و توضیحات طولانی ندهید. مختصر و مفید تبلیغات کنید و بگذارید مشتری برای دانستن توضیحات و جزئیات پیگیر شما شود و با شما ارتباط برقرار کند. اگر شما همه جزئیات را در تبلیغات بگویید، نه او حوصله خواندن همه را دارد و نه ترغیب میشود که با شما تماس بگیرد زیرا همه چیز را شما گفته اید و او بدون اینکه فرصت رو در رویی با شما را داشته باشد، تصمیمش را برای خریدن یا نخریدن گرفته است.

با تشکر

شرکت برند سازی ادریس

2 Responses to نکات کلیدی برای داشتن تبلیغ موثر (قسمت اول)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top