نقش رنگ ها در کیفیت بسته بندی ها

نقش رنگ ها در کیفیت بسته بندی ها

کیفیت انتخاب نوع رنگ در بسته بندی محصولات شما می تواند محصولات شما را از بسیاری از رقبایتان متمایز نماید. رنگها در روانشناسی دنیای گسترده ای را به خود اختصاص می دهند و برای هرکدام از آنها پیام و هویتی متمایز اختصاص داده شده است.

هرکدام از رنگها از دید روانشناسی می تواند تاثیرات مختلفی بر روی مشتری ها داشته باشد. برای مثال تاثیر رنگ قرمز در هیجانات و حالات روحی افراد مختلف متفاوت است و می تواند پیامدهای گوناگونی نیز داشته باشد. رنگ ها می توانند به عنوان رسانه بصری برای برند شما باشند بدون آنکه هزینه سنگینی را برای انتخاب آنها متحمل شوید.

در واقع رنگ ها می تواند برای محصول شما بازاریابی کند و موجب افزایش یا کاهش فروش شود. بنابراین بهتر است برای انتخاب رنگ برندتان از سلیقه شخصی استفاده نکنید و با پیام های رنگها آشنایی کامل داشته باشید.

حتی رنگی را که برای محصولتان انتخاب می کنید از نظر ارتباط مفهومی با محصولاتتان باید هم راستا و هماهنگ باشد. برای آن که بتوانید در مورد انتخاب رنگ بسته بندی های محصولاتتان انتخاب مناسبی داشته باشید می توانید خود را به جای مشتری تصور کنید و حتی می توانید پیش از آنکه بسته بندی ها را طراحی کنید طبق یک نظرسنجی عمومی از مردم بخواهید که در این زمینه پیشنهادهایشان را با شما در میان بگذارند.

بسیاری از برندها از این شیوه استفاده می کنند و با این اقدام یک تیر با دو نشان می زنند. هم گزینه مناسبی را بر اساس مشورت با مشتریان انتخاب می کنند و هم در میان مردم به محبوبیت بیشتری دست پیدا می کنند. زیرا از نظر مشتریان شما به عنوان صاحب برند به نظرات آنها احترام گذاشته و از نظرات آنها استقبال نموده اید.

همچنین ویژگی های محصولاتتان را باید شفاف سازی کنید. اینکه محصولاتتان برای چه رده سنی مناسب می باشد؟ برای چه قشری ممنوع می باشد و چه اقشاری می توانند از آن به شکل آزاد و بدون محدودیت استفاده کنند. ویژگی های محصول شما می تواند در انتخاب بسته بندی نقش ویژه ای برای شما ایفا کند. پس از در نظر گرفتن تمام مختصات و ویژگی های اختصاصی می توانید در گام بعد به شناسایی بهتر رنگها بپردازید.

برای مثال رنگ سفید نشانه سفیدی، لطافت و پاکیزگی می باشد و نماد خوبی برای محصولات شوینده می باشد. یا رنگ قرمز نماد قدرت و هیجان و انرژی دهنده می باشد و رنگ زرد رنگی شاد می باشد که اغلب برای کالاهای لوکس مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ آبی پیام صداقت، قدرت و وحدت می باشد و زمانی که از آن برای بسته بندی محصولاتتان استفاده می کنید می توانید پیام قدرت و همچنین آرامش را به مشتریتان برسانید. رنگ سیاه اغلب مورد پسند همه صنایع قرار می گیرد زیرا پیام قدرت و کنترل را به خوبی می رساند و به ظرافت و لوکس بودن کالا می افزاید.

 

با تشکر 

شرکت تبلیغاتی ادریس 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top