مهم ترین عادات مشتریان مدرن

مهم ترین عادات مشتریان مدرن

بدون شک مهم ترین هدف یک کسب و کار فروش است. بنابراین برای فروش بیشتر و عبور از سد رقیبان باید با مشتریان و ویژگی آنها آشنا باشید تا واکنش های شما هدفمند و در مسیر فروش باشد. حتما میدانید سلیقه ی مشتریان یک دهه ی گذشته با مشتریان امروزی متفاوت است٬ تصمیم گیری برای خرید در مشتریان امروزی الگوی گذشته را دنبال نمیکند. اگر دوست دارید ۴ سلیقه ی مشتریان مدرن را بدانید همراه ادریس باشید …

۱- مشتریان مدرن زمان خرید انعطاف پذیری دارند:
در سال های گذشته زمانی که اینترنت وجود نداشت و بازارها اشباع نشده بود٬ مردم در یک بازه ی زمانی مشخص به بازار هدف خود مراجعه میکردند و عملا خریداران تابع رفتار فروشندگان بودند٬ اما مشتریان مدرن و امروزی محصولات را هر زمانی که بخواهند خریداری میکنند٬ بنابراین باید شرکت و برند شما ۲۴ ساعته در دسترس باشد تا مشتریان مدرن را از دست ندهد٬ میتوانید به روش های مختلف از جمله خدمات آنلاین – منشی تلفنی و … همیشه برای مشتریان مدرن در دسترس باشید.

۲- تصمیم به خرید از طریق موبایل:
مشتریان مدرن و امروزی به خاطر فراگیر شدن گوشی های هوشمند٬ علاقه به خرید از طریق موبایل دارند. اگر وبسایت شما برای موبایل بهینه سازی نشده باشد ممکن است این قشر مشتریان را از دست بدهید؛ حتی اگر با گوشی خرید نکنند اطلاعات محصولات و خدمات مد نظر خود را به کمک گوشی های هوشمند پیدا میکنند٬ بنابراین باید وبسایت شما برای انواع نمایشگرها بهینه سازی شود.

۳- خریدهای چندکاناله:
مشتریان مدرن ممکن است از طریق کانال های ارتباطی مختلف به دنبال خدمات و محصولات مد نظر خود باشند. بنابراین باید به صورت هدفمند٬ در کانال های ارتباطی مختلف تبلیغات کنید. مثلا رسانه های اجتماعی، آگهی های آنلاین٬ بیلبوردها و …

۴- پشتیبانی:

در گذشته مشتری بعد از خرید محصول، خدمات پشتیبانی دریافت نمی کرد، چرا که ابزارهای ارتباطی در دسترس نبود، مشتریان مدرن امروزه هر کالا یا خدماتی را خریداری کنند توقع دارند پشتیبانی ۲۴ ساعته دریافت کنند. بنابراین پشتیبانی یک مزیت بسیار مهم در زمینه بازاریابی است.

با تشکر
شرکت تبلیغاتی ادریس

One Response to مهم ترین عادات مشتریان مدرن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top