مفهوم تحلیل موقعیت

مفهوم تحلیل موقعیت

باید بتوانید قبل از پیاده سازی استراتژی بازاریابی به تحلیل موقعیت بپردازید. منظور از تحلیل موقعیت بررسی کردن اهداف، فاکتورهای اصلی در محیط خارجی و داخلی کسب و کار، بررسی مشتریان، بررسی موقعیت های توزیع کالا و… است./مفهوم تحلیل موقعیت/

در این مقاله از وبسایت شرکت برند سازی ادریس ما به شما به طور کامل تحلیل موقعیت را تعریف می کنیم و به شما می گوییم که باید تمرکز خود را روی چه چیزهایی بگذارید…

شما با بررسی نقاط ضعف و قوت کسب و کار خود می توانید به بررسی مشکلات و حل آنها بپردازید که همین عامل باعث پیشرفت در کسب و کار شما می شود.

عوامل بررسی کننده در تحلیل موقعیت کدام است؟

۱- بررسی موقعیت محصول یا خدمات 

با این کار شما می توانید تعیین کنید که محصول یا خدمات شما در چه جایگاهی قرار دارد و در بین بازار محبوبیت آن تا چه حد است. شما باید بتوانید محصولات اصلی و فرعی خود را بخش بندی کنید تا براساس آن به آنها اولویت بندی دهید.

۲- آنالیزموقعیت رقابتی

شما در کسب و کار خود باید بتوانید رقبای خود را بررسی کنید و بدانید که آنها چه اهدافی دارند. در عین حال با استفاده از چه روش هایی موفق هستند.

۳- موقعیت توزیع خدمات و محصولات به صورت دقیق

یکی دیگر از عواملی که در تحلیل موقعیت باید بررسی کنید نحوه توزیع کالا و محصول است. اینکه چگونه می توانید آن محصولات را در بازار توزیع کنید.

۴- فاکتور های محیطی را شناسایی کنید

شما باید بتوانید بر اساس تعیین فاکتورهای محیط داخلی و خارجی کسب و کار خود را رونق دهید. و تاثیرات فاکتورهای اقتصادی را روی کسب و کار بفهمید.

۵- تحلیل فرصت ها و تهدیدات 

همیشه در کسب و کارها فرصت هایی پیش می آید که اگر به خوبی از آنها استفاده نکنید ممکن است در آینده پشیمان شوید. پس فرصت های پیش روی خود را بررسی کنید و بدانید که کدامیک از آنها به درد کار شما می خورد.

از کجا بفهمیم که تحلیل موقعیت ما خوب است؟

شما باید بتوانید تمامی موقعیت ها را بررسی کنید و در عین حال یک تحلیل خوب و ساده بنویسید که برای غیر شما قابل فهم باشد و در عین حال  برای آینده کسب و کار شما مفید باشد.

با تشکر / شرک برند سازی ادریس 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top