لوگوهای حرفه ای دارای چه مشخصاتی هستند؟

لوگوهای حرفه ای دارای چه مشخصاتی هستند؟

۱- یونیک و انحصاری بودن لوگو:

پرهیز از اشکال و حروف تکراری و خلاقیت داشتن در طراحی لوگو ، به لوگو قدرت و اعتبار می بخشد. در واقع نوین بودن و خلاقیت در طراحی لوگو حرف اول را می زند، زیرا زمانی لوگویی در حال شکل گرفتن است یکی از پایه ها و استخوان بندی برند و یا شرکت مربوطه در حال شکل گرفتن است، زیرا در آینده آن لوگو به خدمات و محصولات شرکت و یا برندها هویت می بخشد و باعث فروش بیشتر و یا حتی کاهش مشتری خواهد شد.

بنابراین یونیک بودن لوگو، اصلی اساسی است که باید توجه ویژه ای را به آن مبذول داشت. لوگوها انواع مختلفی دارند، لوگوهای تصویری(استفاده از اشکل)، لوگوهای نوشتاری(استفاده از حروف)، لوگوهای ترکیبی(استفاده از حروف و اشکال). هرکدام از این لوگوها برای کسب و کاری خاص مناسب می باشند، برای مثال سازمانها و

ارگان های دولتی اغلب دارای لوگوهایی می باشند که حرف خاصی در آن پنهان است، در حالی که برندهای پوشاک اغلب از لوگوهایی بهره می برند که دارای اشکال و یا زوایای خاصی باشد. هرکدام از این لوگوها را که بخواهید انتخاب کنید باید اصل مهم بدیع بودن را در نظر داشته باشید. از کوچکترین قسمت های لوگو که زوایای آن می باشد تا شکل کلی آن.

۲- ماندگاری لوگو در اذهان:

لوگویی که به شکلی حرفه ای طراحی شده است ، با اولین نگاه از سوی مشتری پیام آن درک می شود، و او را به تجربه کردن استفاده از محصولات لوگوی مربوطه دعوت می کند. در واقع لوگویی که ساده باشد و رنگ بندی آن جذاب و اشکال و حروف به کار برده شده در حرفه ای ترین وجه ممکن قرار گرفته باشد نظر هر بیننده ای را به سمت خود جلب می کند. مخصوصا اگر فعالیت و محصولات برند مربوطه دارای رسمیت بالایی باشد. لوگویی که در خاطر مردم باقی می ماند به شکل ناخودآگاه باعث می شود که رقبایی که در این زمینه با برند مربوطه به رقابت می پردازند از ذهن مشتری حذف شوند و تنها محصولات لوگوی مورد علاقه آنها جایگزین آن شود.

۳- پیچیده نبودن لوگو:

یکی از عواملی که به لوگو جذابیت و زیبایی می بخشد سادگی لوگو است. سادگی که در عین ساده بودن حرفهای بسیاری در خود پنهان کرده است. استفاده از افکت های پیچیده، زاویه های درهم پیچیده و رنگ های متعدد موجب می شود که بیننده در اولین نگاه ذهنش درگیر پیام لوگو شود و اگر این اتفاق در کوتاه ترین زمان رخ ندهد از ادامه آشنایی با آن خودداری خواهد کرد!

۴- لوگویی با چند پیام:

در صورتی که برند شما حامی محیط زیست و یا فعالیت های انسان دوستانه است اما در زمینه مواد غذایی فعالیت می کند، باید بتوانید لوگویی طراحی کنید که پیام کلی و اهداف شما را به روشنی بیان کند. و این کار البته هنر بزرگی است. اینکه بتوان در یک لوگو، پیام های متعددی را گنجاند.

با تشکر / شرکت تبلیغاتی ادریس 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top