مشتری را به برندتان وفادار کنید

مشتری را به برندتان وفادار کنید

مهم نیست که شرکت و برند شما کوچک است یا بزرگ ٬ باید بتوانید مشتریان فعلی را به برندتان وفادار کنید ٬ در این مقاله ۳ استراتژی برتر را در این زمینه معرفی میکنیم. اگر مشتریان فعلی به برند وفادار نشوند هزینه ی تبلیغات و جذب مشتری همیشه تصاعدی رشد خواهد کرد/مشتری را به برندتان وفادار کنید/

استراتژی اول: از تکنولوژی روز استفاده کنید – برای ایجاد تجربه بهتر مشتری باید بروز باشید. 

تکنولوژی ابزاری است هوشمند که میتواند برای برندتان ارزش افزوده ایجاد کند. در هنگام خرید اولیه مشتریان اطلاعات مهمی در اختیار شما قرار میدهند( شماره تماس – ایمیل اصلی و …) به کمک این اطلاعات و با ابزار تکنولوژی میتوانید ارتباط موثری با مشتری برقرار کنید. این تعامل ثابت و هدفمند میتواند در نهایت به برند سازی خدمات و محصولات شما کمک کند.

بهتر است خدمات را برای مشتریان ٬شخصی سازی و انحصاری کنید تا مشتریان میل و رقبت بیشتری داشته باشند.  چگونه شخصی سازی خدمات؟ کافی است اطلاعات اولیه مشتریان را آنالیز کنید و بر اساس نیاز مخاطب بهترین پیشنهادات رو ارسال کنید.

استراتژی دوم : از شبکه های اجتماعی برای نمایش برندتان استفاده کنید 

معمولا هر آنچه در فضای مجازی گفته میشود به گوش مخاطبان هدف میرسد. همیشه لازم نیست برای جذب و وفادار کردن مشتری از گزینه تخفیف استفاده کنید . گاهی میتوانید با یک تشکر صاداقانه از همراهی مشتری با برندتان در فضای مجازی٬ آنها را به وفادارترین مشتریان تبدیل کنید. انسان ها احساس را فراتر از منطق درک و لمس میکنند ٬ گاهی لازم است با تشکر و قدردانی از آنها ٬ مسیر برندسازی را هموار کنیم.

استراتژی سوم: استفاده از برند شخصی مدیران رده بالا ٬ در مسیر انعکاس برند شرکت 

تا نامی از بیل گیتس به زبان می آید همه برند مایکروسافت را در ذهن تداعی میکنند. باید برند شخصی مدیران اصلی شرکت حرفه ای ساخته شود ٬ تا به کمک ارتباط ذهنی نام افراد با برند مربوطه ٬ پرستیژ و برند شرکت جلوه ای بهتر داشته باشد.

 

با تشکر / شرکت برند سازی ادریس 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top