مراحل ساختن یک برند

مراحل ساختن یک برند

یک برند به یاد ماندنی می تواند اختلاف شما را از رقبا بیشتر کند و مشتریان را به وفاداری به شما تشویق کند. اما ساختن یک برند ماندگار شامل چیزهایی بیشتر از بازطراحی یک لوگو است: تحقیق کنید که مشتریان چه نظری درباره کیفیت و ارزش و تجربه ی تجارتتان دارند./مراحل ساختن یک برند/

برای ساخت یک برند قابل اطمینان، باید نظر مشتریان خودتان را بدانید.

به یاد داشته باشید، یک برند بیش از یک نام و لوگو است. برداشت مردم را نادیده نگیرید تا تصویری دلخواه، اما کذب ایجاد شود. اگر ادعاهای شما درباره تجارتتان و خدماتش با مشتری مداری شما همخوانی نداشت، مشتری هایتان پراکنده خواهند شد.

اما اگر تجارتتان همان چیزی را ارائه دهد که برندتان ادعا می کند، اعتماد مشتری و حفظ او را در پی خواهد داشت.

( در این مطلب بخوانید : چگونه برای تجارت های کوچک برند بسازیم ؟ ) مراحل ساختن یک برند

درباره تمام ابعاد تجارت خود بیاندیشید

اگر ارتباط مشتریانتان و برندتان با تصویر ایجاد شده از آن تضاد و یا تفاوت داشت، باید خدمات یا سرویس دهی خود و یا حتی روش تجارتتان را عوض کنید.

کارمندان خود را دخالت دهید

انها درباره چیزی که تجارتتان مدعی آن است و یا این که به وعده های خود عمل می کند یا نه، نظرهای خود را دارند. درضمن اگر می خواهید عملکرد خود را تغییر دهید، به همکاری آنها نیازمندید.

دسته ای از پیام های برند خود بسازید

دسته ای از پیام های برند خود که بر روی کیفیت، ارزش و تجربه ارتباط مشتریانتان با تجارتتان و محصولات و خدماتش تمرکز می کنند بسازید، سعی کنید این پیام ها ساده و گویا باشند.

یک برند با ظاهری نمایانگر بسازید.

این برند باید هویت شما را بازتاب دهد – اگر فردی سرحال و شادمان هستید، برند شما باید سرزنده و جذاب باشد. اگر مهارت کافی در این کار را ندارید، می توانید از یک طراح در این راه کمک بگیرید.

از ظاهر برند خود روی اجناستان استفاده کنید

از برند خود از جمله ظاهر برند و پیام های  آن در تمام اجناس خود استفاده کنید – از جمله بسته بندی و علامت گذاری، انبارداری، وبسایت و ابزار بازاریابی. برای ظاهر برند خود و تمام عبارات مورد استفاده شما برای شناساندن برندتان محافظت قانونی بگیرید.

برند شما با ظاهر کارمندانتان مرتبط است

به یاد داشته باشید که در نظر مشتری، تمام کارهایی که تجارت شما انجام می دهد با برند شما مرتبط است. این شامل طرز لباس پوشیدن و رفتار کارمندان شما نیز می شود. درباره برند با کارمندان خود گفت و گو کنید و به آنها توضیح دهید که چگونه به ایده این برند و هویت آن رسیده اید.

از کمپین های بازاریابی استفاده کنید

برند جدید و بازبینی شده خود را از طریق کمپین بازاریابی ارتقا دهید. این کمپین شامل انتشار های فوری، ارتباطات عمومی، تبلیغات و پیشنهادات تجاری به مشتریانتان می شود.

 

با تشکر / شرکت تبلیغاتی ادریس – واحد برند سازی 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top