قرن بیست و یکم و اصول برند سازی

قرن بیست و یکم و اصول برند سازی

سال ها قبل اصول برندینگ و برند سازی با استراتژی های بازاریابی – فروش و آنالیز مخاطب هدف آن دوره هماهنگ بود. اما روش های قدیمی در یک دهه اخیر پاسخگوی برند سازی واقعی نیست. در این مقاله از وبسایت شرکت ادریس با جدیدترین اصول برند سازی آشنا شوید./ قرن بیست و یکم و اصول برند سازی/

اصل مهم یعنی توجه به خواسته‌ها و بازخوردهای مشتری

تعامل با مشتری یعنی شناسایی دقیق نیازها ٬ مشتریان اطلاعات کافی را در اختیار برند میگذارند تا برند با آنالیز و تحلیل ٬ برای خواسته های مخاطبان هدف خود بهترین ها را خلق کند. باید بدانید مشتریان همیشه نمیتوانند نیاز واقعی خود را تشخیص دهند٬ بهتر است هوشمندانه مدیران برند اینکار را انجام دهند.

هدف واضح و ساخت برند بر این اساس 

چشم اندازها باید کاملا مشخص باشد و مسیر رسیدن به اهدف واضح تر !!! نیرو محرکه ی یک برند قطعا هدف های واضحی است که ترسیم شده است.

استراتژی برجسته کردن ارزش‌های اساسی سازمان

هر برند یک ارزش را ملاک و معیار میداند. مثلا ، یک برند هویت خود را عدالت‌ محوری قرار می‌دهد. و سعی میکند در این مسیر هدفمند حرکت کند. افرادی که حامی عدالت در جامعه هستند از این برند خرید میکنند تا حامی حرکت ارزشی آن برند باشند.

ساخت یک پیام واضح برای برند 

معمولا پیام یک برند به طریق مختلف منتشر میشود ٬ تبلیغات ها – روابط عمومی – خدمات به مشتری و …  پیام برند هر چه باشد باید چند ویژگی اساسی برای ماندگار شدن داشته باشد. ۱- کاملا واضح باشد – بدون پیچیدگی ها ۲- مسیر اعتماد سازی را ایجاد کند. ۳- ارزشی باشد ( حمایت کننده) ۴- استراتژی و اهداف رو به جلو داشته باشد. ۵- امیدوار کننده و مدافع حقوق مصرف کننده باشد .

میتوانیم اینگونه نتیجه بگیریم که برند سازی روز به روز سخت تر و پیچیده تر میشود. برند هایی موفق هستند که هویت سازمانی آنها شفاف و واضح تر باشد. اگر بی هدف و فقط با چند مقاله برند سازی را آغاز کنید ممکن است با چند اشتباه برای همیشه برند را نابود کنید.

باید از متخصصان برند سازی استفاده کنید اگر برای آینده برنامه دارید ….

 

با تشکر / شرکت برند سازی ادریس 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top