عوامل موثر بر وفاداری مشتری

عوامل موثر بر وفاداری مشتری

شاید شما هم دیده باشید یا خودتان از این دست افراد باشید که همیشه از یک برند خاص استفاده میکنید. مثلا همیشه در هنگام خرید لوازم ورزشی از یک برند خاص خرید میکنید. جالب است بدانید گاهی وفاداری مشتریان فقط به خرید ختم نمی شود و مشتریان آن برند را در بین اطرافیان هم تبلیغ میکنند. البته این تبلیغ کورکورانه و از روی تعصب نیست٬ زمانی که پای صحبت تبلیغ مشتریان وفادار به یک برند بنشینید متوجه خواهید شد این مشتریان وفادار دلایلی جالب و تامل برانگیز دارند که برندی را بدون هیچ سودی تبلیغ میکنند.

کارشناسان این گونه مشتریان را در بحث تجارت و تجارت الکترونیک مشتری وفادار می نامند. این مشتریان باعث توسعه و ماندگار شدن برند در بازار پرتلاطم شده و برند را در بین رقابت رقبا ٬ خلاقانه تبلیغ میکنند بدون اینکه برای مدیران برند هزینه ای داشته باشند.

تمام مدیران کسب و کارها باید بکوشند٬ ابتدا با جذب مخاطب هدف در یک پروسه کوتاه مدت آن مشتری را به مشتری وفادار تبدیل کنند تا همیشه مخاطب را در کنار برند خود احساس کنند. مخاطبی که میتواند هر روز به رونق برند کمک شایانی کند …

اما چگونه مشتریان را به مشتریانی وفادار تبدیل کنیم؟

در وبسایت شرکت ادریس چهار راز را برای شما منتشر میکنیم تا با رعایت این ۴ راز٬ مشتریان هدف خود را برای همیشه در کنار کسب و کار خود حفظ کنید و مشتری بدون چشم داشت برند شما را بین رقبا تبلیغات کند ..
حفظ مشتری های قدیمی قطعا هزینه ی کمتری نسبت به پیدا کردن مشتریان جدید دارد. مدیرانی موفق هستند که ابتدا مشتریان قبلی خود را حفظ کرده، آنها را به مشتریان وفادار تبدیل کنند و سپس به صورت هدفمند و طبق برنامه به دنبال جذب مشتریان جدید باشند.

۴ رازی که میتواند مشتریان را کاملا وفادار کند …

۱- باید شما به عنوان مدیر کشف کنید چه چیزهایی برای مشتریان مهم است :
سلیقه ی مشتری را کاملا آنالیز کنید٬ برای هر مشتری یک پرونده ویژه باز کنید ٬ رفتار با هر مشتری باید منحصربفرد باشد.
۲- باید در یک چارچوب حرفه ای اعتماد مشتری را به دست آورید :
اولین گام پیچیده نکردن مسایل است ٬ صادقانه و حرفه ای و ساده و قابل درک برای مشتریان توضیح دهید و مزیای استفاده از خدمات و محصولات تان را بگویید. صحبت های مشتری را به خوبی گوش کنید٬ زمانی که مشتریان احساس کنند شما نیاز آنها را کامل متوجه شده اید به شما اعتماد بیشتری میکنند. پس از آنالیز نیاز مشتریان ٬ بهترین پیشنهادات را با جزییات تقدیم شان کنید.
۳- به آنچه انجام می‌دهید افتخار کنید:
همیشه با برنامه و حرفه ای اقدام کنید و در مواقع لزوم اگر لازم شد عذرخواهی کنید. به آنچه وعده میدهید کامل و مو به مو عمل کنید. در یک کلام برای مشتریان ارزش قائل شوید٬ چرا که تمام مشتریان رفتار شما را آنالیز میکنند …
۴-ایجاد انگیزه:
به صورت حرفه ای و بر اساس نیاز مشتری ایجاد انگیزه کنید – مثلا تخفیف بدهید – پیشنهادات ویژه ارایه کنید یا امتیازات عالی به مشتریان تقدیم کنید … برای ایجاد انگیزه باید خلاق باشید و از کپی کردن ایده ها پرهیز کنید.

شما باید از هر فرصتی که پیدا میکنید استفاده کنید و به مشتری در عمل ثابت کنید که هدفی جز رضایت او ندارید. ایجاد ارتباطات معنی‌دار و حفظ اعتماد مشتری ٬ در زمانی کوتاه مشتری را به یک مشتری وفادار تبدیل میکند که میتواند به رشد و حفظ برند شما کمک شایانی کند.

با تشکر
شرکت تبلیغاتی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top