کیفیت بالا در طراحی پوشش محصولات، عامل مهم فروش بیشتر

کیفیت بالا در طراحی پوشش محصولات، عامل مهم فروش بیشتر

طراحی زیبا و جذاب محصولات یک اصل مهم و اساسی جهت جلب نظر مشتری و افزایش فروش به شمار می رود. اصل طراحی محصولات شاید از نظر برخی از صاحبان محصولات ضروری به نظر نیاید اما طراحی محصولات، بسته بندی آنها و حتی وب سایتی که از طریق آن با مشتریان خود ارتباط دارید، نردبان موفقیت شما در کسب و کارتان به شمار می آید. رعایت نمودن نکات و ظرافت در طراحی محصولاتتان مزایای بسیاری برای شما به ارمغان خواهد آورد که در این مطلب به معرفی تعدادی از آنها می پردازیم.

۱- طراحی زیبا موجب عکس العمل مثبت و جلب نظر مشتریان خواهد شد. شما در هنگام وارد شدن به یک رستوران، مرکز خرید و یا حتی خرید خانه، خودرو و لوازم خانگی در اولین نگاه با ظاهر کالا روبرو می شوید. در صورتی که ویژگی های ظاهری کالا بتواند شما را مجذوب خود کند به ادامه بررسی خواهید پرداخت و در مورد خرید از آن مجموعه تصمیم خواهید گرفت.

در واقع آن طراحی ظاهری کالا بوده که نقش مثبت و بزرگی در جلب نظر شما ایفا کرده است. در مسیر افزایش فروش و موفقیت در زمینه بازاریابی دریافته اند که طراحی مناسب و جذاب موجب افزایش فروش و سوددهی بیشتر خواهد شد.

۲- تمرکز بر مطلوب نمودن طراحی های کالا، استراتژی جدایی ناپذیر شرکت‌ها. سابقه برخی از کالاها نشان می دهد که عدم رعایت طراحی مناسب برخی از کالا موجب کاهش فروش آنها در زمان حال شده است.

در واقع این اجناس در گذشته به علت توجهات کمتر به ظاهر، فروش مطلوبی داشته اند در حالی که امروزه با توجه به تغییر سلایق و تمرکز بر طراحی های جذاب، این فروش کاهش پیدا کرده و این اجناس از حالت سوددهی خارج شده اند. با این حال برخی از محصولات از گذشته تاکنون توانسته اند امتیازات خود را حفظ نمایند.

برای مثال شرکت اپل توانسته از گذشته تاکنون با حفظ کیفیت محصولات و طراحی های صنعتی شکیل همچنان مشتریان ثابت خود را حفظ کند. طراحی می تواند علاوه بر جلب نظر مشتریان حس اعتمادشان به خریدی که انجام داده اند را افزایش دهد.

بسیاری از وب سایت ها و صفحات مجازی که به ارائه خدمات و فروش محصولات خود می پردازند ممکن است کیفیت محصولاتشان در سطحی عادی قرار داشته باشد، اما ظاهر زیبای محصولاتشان و یا به کار بردن طراحی های زیبا برای طراحی سایت هایشان، توانسته اعتماد مشتری را جلب نموده و با رضایت خاطر به خرید از آن مرکز اقدام کرده باشد.

۳-طراحی محصولات و بسته بندی آنها معرف محتوای محصول می باشد: بسیاری از مواقع پیش آمده است که هنگام خرید از یک مرکز خرید یا فروشگاه مواد غذایی، بسته بندی محصولات توانسته نظر شما جلب نماید و شما را به امتحان کردن طعم ها و تجربه های جدید تشویق نماید.

با تشکر

شرکت تبلیغاتی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top