طراحی محصول جدید و اهمیت آن در بازاریابی

طراحی محصول جدید و اهمیت آن در بازاریابی

لپ تاپ ها و کامپیوترهای رومیزی قدیمی را می توان دو طرح متفاوت از یک محصول دانست. با نگاهی به این مورد می توان دید که با گذر زمان سهم لپ تاپ ها روزبه روز افزایش می یابد و دلیل آن یک تغییر کوچک در طراحی است.

چیزی که باعث تمایز یک برند از دیگر برندها می شود بی گمان طراحی محصول است که می توان آن را مهم ترین موضوع در زمینه برندسازی برای هر شرکتی دانست. می توان نمونه بارز آن را تفاوت در میان گوشی های اپل و نوکیا به روشنی دید یا نمونه دیگر آن دو محصول از شرکت های بنز و یا پژو است که نشان می دهد طراحی ها در این دو شرکت متفاوت است.
برای آنکه در پایان یک بسته را تحویل مشتری بدهیم نیاز به طراحی محصول داریم. طراحی به خودی خود یک مزیت است که می تواند به رشد کسب و کار کمک ویژه ای کند. این موضوع را می توان در محصول منحصر به فرد سونی به نام واکمن دید.

پیش از ورود این محصول مردم باید گوش دادن به موسیقی یک ضبط صوت بزرگ را با خود حمل می کردند. البته این تنها یک تغییر کوچک اما تاثیرگذار بود. بعدها اپل گامی بلند تر برداشت و آیپاد را روانه بازار کرد هر چند امروز گوشی های هوشمند در حال گرفتن این جایگاه هستند.

طراحی محصول در بازاریابی نیز بسیار مهم و سرنوشت ساز است زیرا هنگامی که صحبت از رقابت به میان می آید می بینیم آن محصولی موفق تر است که از طراحی بهتر برخوردار بوده و می تواند در نظر خریداران و همچنین فعالان بازار بیشتر به چشم بیاید.

این مورد از همه بیشتر در طراحی گوشی های هوشمند و یا لپ تاب دیده می شود و روی هم رفته در حوزه فناوری مهم است. البته نباید طراحی را به همین موارد محدود کرد، زیرا برای نمونه در طراحی ماشین های سنگین هم به کاربرد آن پی می بریم. طراحی هر اندازه که بیشتر در بازار از آن استقبال شود، صد در صد در فروش خود محصول نیز موثر خواهد بود. یک نمونه قابل لمس گوشی نوکیاست که در آغاز به عنوان یک محصول کاربرپسند روانه بازار شد و توانست جای خود را در میان انبوه خریدارن باز کند.

هر چه قدر که جلو می رویم در واقع دست به زنجیره ای می زنیم که پیوندی ناگسستنی با هم دارند. یکی از حلقه های این زنجیر بسته بندی مناسب است که در واقع گام واپسین در این راه است. می توانیم محصولات نامدار و شناخته شده ای را بگوییم که از طراحی ویژه و روزآمدی بهره می برند مانند لوییس ویتون، بی ام دبلیو و رولز رویس کاری که این برندها انجام می دهند در واقع کاری است که دیگران انجام نداده اند.

با تشکر شرکت تبلیغاتی ادریس

www.edris-ac.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top