طراحی لوگو ی انحصاری

طراحی لوگو ی انحصاری

جهت طراحی لوگو  انحصاری، به کارگیری دانش، خلاقیت و اختصاص دادن زمان کافی الزامی می باشد. با رعایت نکات مذکور می توان گفت که شما می توانید یک لوگو ی حرفه ای طراحی نموده و صاحب شخصی آن لوگو باشید. / طراحی لوگو ی انحصاری /

در میان شرایط ذکر شده برای ایجاد لوگوی حرفه ای، به کارگیری خلاقیت حرف اول را می زند و می توان گفت بدون استفاده از فن خلاقیت هیچ گاه لوگوی حرفه ای شکل نخواهد گرفت.

استفاده از خلاقیت و به کارگیری آن، شرط و شروط خاصی ندارد و می توان با بهره گیری از ابزارهای ساده و بدون استفاده از نرم افزارهای فوق حرفه ای و پیشرفته و یا حتی تحصیلات آکادمیک در این زمینه، تنها به کمک هوش و ذکاوت لوگوهای ساده و در عین حال جذاب طراحی نمود. در این مقاله به ارائه چگونگی طراحی لوگوهای حرفه ای و انحصاری می پردازیم.

انواع لوگو :

لوگوها اشکالی هستند که در دسته بندی های گوناگونی جای می گیرند، و در حالت کلی دارای دو نوع می باشند
۱- لوگوهایی که به شکل نوشتاری طراحی می شوند و پایه شکل گیری آنها استفاده از متون است
۲- لوگوهایی که از تصاویر برای طراحی آنها استفاده می کنند و به آنها لوگوهای تصویری می گویند. در ادامه به معرفی هرکدام از انواع لوگو می پردازیم.

لوگوهای نوشتاری:

لوگوهای نوشتاری، به لوگوهایی گفته می شود که قالب شکل گیری آنها به صورت متن می باشد، در طراحی این لوگوها از انیمیشن ها و جلوه های خاص به میزان بسیار کمتری استفاده می شود. تمرکز لوگوهای متنی، بر به کارگیری متن و نوشتار است. از لوگوهای نوشتاری اغلب زمانی استفاده می شود که هدف از لوگو پیام رسانی و نشان دادن مفاهیم باشد.

بنابراین در صورتی که لوگوهای نوشتاری طبق قواعد و اصول مخصوص به آن، طراحی شود، می تواند مفاهیم ویژه شرکت ها، ارگان ها و یا سازمان های خاص را نمودار کند. اغلب سازمان ها و یا ارگان هایی که دارای سابقه طولانی فعالیت هستند و قصد دارند مفهوم فعالیت های خود را به روشنی در جامعه آشکار کنند از لوگوهای نوشتاری بهره می برند.

لوگوهای تصویری:

لوگوی تصویری، ادغامی از بکارگیری اشکال و تصاویر و واژگان می باشند. لوگوهای تصویری، رواج بالایی دارند و در برندینگ استفاده بسیار زیادی دارد. لوگوهای بر پایه تصویر، برای هویت بخشی در برندها بسیار تاثیرگذار و مفید است. از طریق لوگوهای تصویری به آسانی می توان عناوین شغلی و فعالیتها را نمایان ساخت. لوگوهای تصویری، که به عنوان لوگوهای ترکیبی شناخته می شوند پس از گذر سالیان متمادی، تبدیل به نشانگان می شوند.

شرکت ادریس 

www.edris-ac.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top