معرفی راه کارهای ویژه جهت طراحی لوگوهای مشاغل

معرفی راه کارهای ویژه جهت طراحی لوگوهای مشاغل

امروزه زمانی که یک کسب و کار جدید کلید می خورد، پیش از این کلید خوردن بسیاری از آموزش ها و راه کارها جهت افزایش موفقیت آن کسب و کار لازم است و با توجه به اینکه کارآفرینی و ایجاد شغل امروزه نسبت به سالهای قبل از آمار بیشتری برخوردار شده است بنابراین داشتن سطح بالای دانش و آگاهی در زمینه هایی که فعالیت در آنها صورت می گیرد الزامیست.

از آنجایی که کسب و کارهای خصوصی پشتوانه ای جز سرمایه شخصی و سرمایه ای که از مشتریان جذب می شود ندارد، بنابراین لازم است در این زمینه تکنیک های ویژه ای اعمال شود تا کسب و کار نوپا در زودترین زمان موجود به سوددهی برسد.

این تکنیک ها اغلب شامل مشتری مداری، بازاریابی، خلاقیت در خدمات و محصولات، نو بودن و خودداری از روش های تکراری، جذب مشتری و افزایش وفاداری مشتری و… . یکی از اقدامتی که امروزه در میان برندها و کسب و کارهای شخصی و حتی سازمان ها و ارگان های دولتی نسبت به سالهای قبل رواج بیشتری پیدا کرده ، طراحی لوگو ی اختصاصی و ویژه برای هر کسب و کار و سازمانی می باشد.

سالهای پیش سازمانهای دولتی و برخی از برندهایی که بسیار مشهور بودند در این زمینه پیشتاز شدند و به واسطه همین تفکر توانستند در میان اذهان افراد جامعه ماندگار شوند. فعالیت های تجاری از آن دسته فعالیت هایی می باشد که از بسیاری از لحاظ به داشتن لوگو و نشان خاص نیازمند می باشد.

زیرا از طریق لوگو هویت سازی برند ایجاد می شود، مفهوم فعالیت ها به مردم انتقال پیدا می کند و در صورتی لوگو ویژگی های یک لوگوی حرفه ای را داشته باشد در میان مردم مشهور شده و ماندگار می شود. براساس نظرسنجی هایی که از طریق مردم جمع آوری شده است، لوگوهای حرفه ای که توانسته اند نظر مشتریان را به خود جلب کنند دارای مشخصاتی ثابت بوده اند.

در صورتی که ، هر لوگویی که تازه طراحی می شود دارای این خصوصیات باشد می توان گفت در آینده به موفقیت چشمگیری دست پیدا خواهد کرد. این ویژگی ها عبارتند از:

۱- رنگهای پرطرفدار:

اغلب رنگهایی که برای لوگوها انتخاب می شود قرمز و آبی می باشد. این دو رنگ در سطح جهانی طرفداران بسیاری دارد و از آنجایی که هرکدام از این رنگها پیامی را در خود نهفته اند ،توانسته اند با زبان رنگها برای برند خود هویت سازی کنند و مفهوم را برسانند. قرمز رنگ قدرت، نشاط و سرعت است و آبی رنگ آرامش ، مهربانی و اعتماد.

۲- ساده بودن لوگو:

لوگوهایی که طرح ساده همراه با مفهومی عمیق دارند در میان مردم جذابیت بیشتری دارند نسبت به لوگوهایی که پیچیده بوده و سطوح ناهموار و پرپیچ و خمی دارند.

۳- نظرسنجی از مشتریان:

برخی از برندهای خودرو سازی هنگامی که می خواهند لوگوی خود را تغییر دهند نظر مشتریان را جویا می شوند و از آنها می خواهند پیشنهاداتشان را با آنها در میان بگذارند.

با تشکر 

شرکت تبلیغاتی ادریس 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top