شناخت خصوصیات مشتری در زمانی کوتاه

شناخت خصوصیات مشتری در زمانی کوتاه

برای پیشرفت هر کسب و کاری امروزه وفادار ماندن مشتری و راههای جذب و حفظ مشتری حرف نخست را می زند. از آنجایی که جذب مشتری نسبت به حفظ مشتری های سابق هزینه و وقت بیشتری را طلب می کند بنابراین یکی از مهم ترین تلاش هایی که در زمینه بازاریابی باید صورت بگیرد حفظ مشتری های پیشین می باشد

بهتر است صاحبان هر شغل و کسب و کاری به این بیندیشند که تا بحال برای حفظ مشتری های شان چه اقداماتی انجام داده اند و در این راه چه تلاشی کرده اند؟ یکی از مهم ترین عواملی که سبب حفظ مشتری و وفادار ماندن او می شود هزینه ها وقیمت های خدمات و محصولات می باشد. طراحی لوگو 

فاکتور قیمت از آن دسته استراتژی های حفظ مشتری می باشد که در گذر زمان ممکن است دچار تغییرات و کمرنگ شدن شود. برای مثال بسیاری از مردم قیمت کالا برایشان تفاوتی ندارد و به کیفیت فکر می کنند و عده ای نیز که قیمت کالا برایشان مهم است. پس از مدتی خرید از مرکزی که قیمت های ثابت دارد زده می شوند و نیاز به تنوع پیدا می کنند.

علاوه بر قیمت گذاری و هزینه ها نحوه خدمات دهی نیز یکی از فاکتورهای مهمی می باشد که می تواند مشتری شما را تا مدتی طولانی راضی نگه دارد و از او یک مشتری وفادار برای شما ساخته خواهد شد. نحوه ی خدمات دهی و ارتقا در این زمینه از جمله استراتژی هایی است که هیچ گاه عمر کوتاهی نخواهد داشت و تکراری نخواهد شد. خدمات حرفه ای به عنوان رسالت یک برند یا حرفه می تواند سالیان طولانی مشتری های سابق خود را حفظ کند و به جذب مشتری های جدید بسیاری منجر شود.

آنچه که برای مشتری خوشایند خواهد بود این است که شما وقت خود را بخوبی در اختیار او قرار دهید و برای او خریدی خاطره انگیز رقم بزنید. هرگونه کار شخصی خود را بخاطر او عقب بیندازید و به کارها و نیازهای او رسیدگی کنید. پس از اتمام خرید مشتری هایتان بهتر است تماس خود را با آنها قطع نکنید و از طریق شبکه های مجازی و یا تماس های تلفنی از رضایت او آگاه شوید.

این روش در میان برخی از صاحبان مشاغل به شناخت مشتری در زمانی کوتاه شهرت دارد. یعنی پس از خدمات دهی هرگز مشتری را رها نکرده و از آخرین نقطه نظرات او آگاه شوید.

با تشکر

شرکت برند سازی ادریس

www.edris-ac.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top