ریزش مشتریان چگونه اتفاق می افتد؟

ریزش مشتریان چگونه اتفاق می افتد؟

شرکت ها و کسب و کارهای مختلف برای جلب رضایت مشتری راههای مختلفی را امتحان می کنند اما برای حفظ مشتریانشان به مشکل میخورند و در مواقعی نیز دچار ریزش مشتریان می شوند و اعتماد آنها را از دست می دهند.

بنابراین یکی از مهم ترین مسائلی که امروزه بازاریابان به آن توجه می کنند و بر روی آن تاکید دارند حفظ رضایت مشتری و وفادار ماندن آنها می باشد. حفظ مشتری موجب ارتقای سیستم، افزایش فروش و عمر طولانی کسب و کارها می شود.

دلایلی که موج ریزش مشتری می شوند:

علل فراوانی وجود دارد که موجب می شود مشتری اعتماد خود را از دست داده و سازمان یا ارگانی را ترک نموده و یا هرگز از برندی محصولات مورد نیازش را خریداری نکند. یکی از دلایل ریزش مشتری رقابت است. ممکن است شرکت یا فروشگاه دیگر همان محصول سابق را با همان کیفیت و با قیمت ارزان تر به فروش برساند.

در ریزش های رقابتی ممکن است مشتری همچنان برند سابق را قبول داشته باشد اما به دلیل توجه به هزینه ها و صرفه جویی در آن، خرید از برند قبلی را کنار بگذارد. ریزش های رقابتی در ۶۵ درصد موارد قابل کنترل بوده و در ۳۵ درصد موارد نیز غیر قابل کنترل می باشند.

تعدادی از مشتریان نیز به علت کاهش کیفیت محصولات، برند مورد علاقه شان را کنار گذاشته اند و از خرید آن. منصرف شده اند. نا رضایتی از کیفیت محصولات تقریبا ۱۳ درصد از علل ریزش مشتریان را شامل می شود.

در ۷۵ درصد از موارد نیز نا رضایتی در خدمات پس از فروش و موثر نبودن خدمات موجب کاهش مشتری شده است. مشتریان اغلب با گذراندن چند مرحله از تصمیمات، از برند سابق منصرف می شوند و یا به آن وفادار می مانند. مشتری در آغاز، از برند و یا مرکز خدماتی دیگر آگاهی پیدا می کند، سپس درباره آن جستجو کرده و با برندهای قبلی مقایسه می کند، پس از ارزیابی خرید خود را به برندی دیگر منتقل نموده و مشتری ثابت برند جدید می شود.

با تشکر / شرکت تبلیغاتی ادریس 

www.edris-ac.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top