روش های یافتن مزیت رقابتی

روش های یافتن مزیت رقابتی

روش های یافتن مزیت رقابتی به زبان ساده !!! برای داشتن برندی موفق و جایگاه یابی خوب در ذهن مشتری باید مزیت رقابتی برای برند خود ایجاد کنید که خود یک عامل تمایز و برتری برای برند شما در رقابت با رقبا باشد.

اما یافتن یک مزیت رقابتی برای هیچ شرکتی کار ساده ای نیست و به مطالعات پیچیده ای نیاز دارد. باید این مزیت رقابتی، یک خصوصیت محصول یا خدمات برند تجاری شما باشد که در ذهن مخاطبان، این مزیت شما را برتر از رقبای هم صنفتان گرداند.

باید عامل تمایزی که روی آن فوکوس می کنید، درست و واقعی باشد و برای افرادی که از خدمات شما استفاده می کنند کلیدی و مهم و دارای فایده باشد که موتور انگیزشی برای جذب آنها شود.

روش های یافتن مزیت رقابتی / شرکت تبلیغاتی ادریس

از طرف دیگر نباید در حد یک ادعا باشد . باید قابل اثبات بوده و به باور عمومی مخاطبان آن محصولات یا خدمات تبدیل گردد.

مزیت های رقابتی مختلفی وجود دارد . ما چند مزیت رقابتی شرکتهای خدماتی را در اینجا ذکر می کنیم تا برای شما بصورت ایده های مفیدی باشند . می توان چند مزیت را بصورت ترکیبی استفاده کرد.

نمونه هایی از این مزیت های رقابتی عبارتند از در یک زمینه خاص بصورت کافی تخصصی وارد شوید. می توانید خدمتی خاص را به صورت تخصصی به مشتری ارائه دهید. می توانید فناوری خاص یا خدمتی منحصر به فرد ارائه دهید.

این مورد می تواند موفقیت ۱۰۰ درصدی به همراه داشته باشد . اما واقعا کار سختی است که یتوانید یک خدمت منحصر به فرد ایجاد شود . می توانید در عین حال بر شناخت مخاطب خود یا جامعه هدف مشتریان بالقوه نیز تمرکز داشته باشید. در این مسیر ، باید کاری کنید تمام پرسنل شما ویژگی مشترکی داشته باشند که آن ویژگی برجسته، نیاز شما در رسیدن به هدف است.

دیگر مزیت رقابتی می تواند ایچاد و داشتن تخصص در رفع مشکل و چالش گروهی خاص از کسب و کارها بصورت تخصصی است . باید در این راه سعی کرد کارشناسانی موفق و شناخته شده در هر حوزه کاری مورد نظر را در اختیار داشت.

باید سعی کنید سطح متمایز و بالاتری از خدمت را به مراجعین و مخاطبان خود ارائه دهید که شما را کاملا برتر از رقبا جلوه دهد. می توانید روی اندازه شرکت خود تمرکز کرده و با شرکت سرمایه گذاری برای شراکت و توسعه در ارتباط باشید. در نهایت هم سعی کنید رفتار و نگاهتان با رقبا متفاوت بوده و برای مخاطب جذال تر باشید.

 

پیشنهاد ویژه مطالعه : الگوبرداری رقابتی به روایت دیگر

با تشکر / شرکت هویت بصری برند – ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top