روش های پیدا کردن مشتری

روش های پیدا کردن مشتری

بسیاری از افراد رویای راه اندازی کسب و کاری پرسود دارند و احساس میکنند با راه اندازی کسب و کار٬ مشتریان به سمت آنها هجوم میبرند٬ اما باید باور کنیم در بین انبوهی از رقبا٬ این رویایی بیش نیست. در وب سایت ادریس قصد داریم مروری کوتاه به روش های پیدا کردن مشتری داشته باشیم تا بعد از راه اندازی کسب و کار دغدغه ی پیدا کردن مشتری را نداشته باشید.

۱- مشتری ایدال خود را تعریف کنید:
باید تصویری روشن از بازارهدف خود داشته باشید. چه افراد یا چه شرکت هایی مشتریان شما هستند؟ سطح درآمد آنها چگونه است٬ آیا رقیبی سرسخت دارید؟ مشتریان کجا و چرا از شما خرید میکنند؟ باید بتوانید به این سوالات قبل از راه اندازی کسب و کار پاسخی شفاف بدهید تا قبل از مرحله ی بحران٬ راه نجات فروش را پیدا کنید.
۲- یک وبلاگ اختصاصی داشته باشید:
باید در وبلاگ ثابت کنید در حوزه ی کاری خود یک کارشناس حرفه ای هستید. باید با تولید محتوای اختصاصی و هدفمند٬ مشتریانی که دنبال خدمات حوزه ی کاری شما هستند را جذب کنید.
۳- در رویدادهای مختلف حضور داشته باشید:
مردم کسانی را که میشناسند بیشتر قبول دارند و بهتر به آنها اعتماد میکنند. به عنوان مثال اگر شما یک رستوران دارید باید در رویدادهای محلی شرکت کنید تا مردم با شما آشنا شوند و به برند شما اعتماد کنند.
۴- جذب بیشتر مشتری در ازای شناخت رقبای خود :
چگونه رقبای شما مشتریان را جذب کرده اند؟ و چرا برخی از مشتریان به یک برند پشت کرده اند؟ پاسخ به این دو سوال و عمل به آنها میتواند مشتریان را مجذوب برند شما کند.
۵- برای جذب مشتری تخفیف ویژه در نظر بگیرید:
اگر مشتری زیادی ندارید و از کیفیت و قیمت محصولات و خدمات خود مطمن هستید٬ با تخفیف های ویژه مشتریان را جذب کنید تا از خدمات شما استفاده کنند و یا حداقل بخواهید خدمات شما را تست کنند.
۶-در فهرست‌ها جای بگیرید:
آدرس و شماره تماس خود را در اختیار اطلاعات تلفن یا گروه های محلی کسب و کار قرار دهید. ممکن است برخی از مشتریان به دنبال خدمات حوزه ی کاری شما باشند و از این طریق به دنبال برندها هستند.
۷- صدرنشین نتایج گوگل باشید:
با طراحی یک سایت کاربر پسند و آنالیز کلمات کلیدی حوزه کاری خود و به دست آورن جایگاه ویژه در موتورهای جستجو ٬ مشتریان هدفمند را جذب کنید. بهتر است بدانید در سال ۲۰۱۶ مشتریان برای پیدا کردن بهترین برندها قطعا از موتورهای جستجو کمک میگیرند.
۸- از رویداد مختلف حمایت کنید :
اسپاسنر حرکت های انسان دوستانه شوید. در کل روشی برای حمایت و پشتیبانی از رویدادهایی که مشتریان بلقوه شما را دور هم جمع میکند پیدا کنید.

با تشکر / شرکت تبلیغاتی ادریس

www.edris-ac.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top