روش های عملیاتی برای جذب مشتری

 روش های عملیاتی برای جذب مشتری

دیگر دوره ی اینکه دنبال پیدا کردن خریداران تازه باشیم گذشته است ما باید خریداران را خریداری کنیم. شاید بپرسید مگر شدنی است. ما به شما می گوییم در دنیای داد و ستد هیچ چیز غیر ممکن نیست.

شما هزینه های زیادی را صرف یافتن مشتریان تازه می کنید، ما به شما می گوییم بیندیشید که کجا و چگونه این هزینه را صرف می کنید. در این میان کسانی که به تازگی پا به میدان گذاشته اند کار دشوارتری دارند زیرا آنها هم از منابع مالی محدودتری برخوردار هستند و هم با یک یا چند خرید چیزی نصیبشان نمی شود و باید با پیگیری مشتری را وفادار به خود کنند.

خوب شاید بپرسید چه باید کرد ما به شما می گوییم نخستین و مهم ترین موضوع تبلیغات است. تبلیغات یعنی رساندن صدای خود به مشتریان و این که به آن ها بگویید شما هم حضور دارید. شما نیاز به هدف گذاری دارید و اگر به اندازه پولی که خرج کرده اید مشتری جذب نکنید شکست خورده اید.

نمونه بارز آن تبلیغ در تلویزیون است. این نوع تبلیغ با این که بسیار گسترده و گران قیمت است اما در عمل اگر در جای مناسب نباشد چیزی جز شکست به همراه نخواهد داشت.

اگر شما یک ماده غذایی دارید و بخواهید آن را در میان یک مسابقه تبلیغ کنید سودی نخواهید برد اما اگر همان را در یک برنامه آشپزی تبلیغ کنید بی گمان برنده خواهید بود چون همه ی بینندگان از گروهی هستند که مسئولیت آشپزی کردن در خانه را بر عهده دارند.

راه دیگر این است خودتان را معرفی کنید یعنی با استفاده از شرکای قدرتمند که نفوذی در میان مصرف کنندگان دارند خودتان را به آنها بشناسانید. شما می توانید یک گروه ایجاد کنید و از تواندیگران بهره ببرید.

کسانی هستند که کسب و کاری همچون شما دارند و با مشتریان ثابت و وفادار شما می توانید مشتریانشان را به اصطلاح قرض بگیرید. البته گاه می تواند این همکاری پا را فراتر نهاده و به همکاری راهبردی تبدیل شود، همان کاری که بسیاری از شرکت های صاحب سرمایه در جهان می کنند.
با تشکر / شرکت تبلیغاتی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top