روش های افزایش فروش به صورت حرفه ای

روش های افزایش فروش به صورت حرفه ای 

اگر حرفه شما در اوج موفقیت نیز قرار داشته باشد و فکر می کنید به آنچه که خواسته اید دست پیدا کرده اید باز هم باید برای ادامه این مسیر تلاش کنید و هیچ وقت آن را نیمه کاره رها نکنید. در اینجا به معرفی اقداماتی می پردازیم که می تواند همواره سطح فروش شما را بالا نگه دارد.

۱- محصولات خود را با اطلاعات کامل برای فروش قرار دهید:
در فروش آنچه که بسیار مهم است آگاهی شما نسبت به آن محصولی است که می فروشید و نه نوع محصول. بنابراین در حرفه خود باید دانش و آگاهی بالایی داشته باشید. از زیر و بم محصولات خود باخبر باشید و با اطمینان به فروش آنها اقدام کنید. در بازار فروش کسانی موفق هستند که همیشه مشت پرتری از اطلاعات دارند و هرگز جواب مشتری را به زمان بعدی موکول نمی کنند.

۲- موقعیت خود را در فروش بشناسید:
در هر مقطعی از فروش که قرار دارید موقعیت خود را همواره مد نظر داشته باشید. اینکه در کدام پله و سطح قرار دارید. از دید مشتریان چگونه شناخته شده هستید و در بازار رقبا چه دیدگاهی در مورد شما دارند. فروش شما خواه ۳ ماهه باشد خواه ۳ ساله لازم است از همه جزییات آن آگاه باشید. هرچه کار خود را بیشتر زیر ذره بین قرار دهید به سوددهی بالاتری دست پیدا خواهید کرد.

۳- اعتماد به نفس داشته باشید:
مطمئن باشید حتی رقبای شما نیز قطعا کار بدون عیب و نقصی ارائه نمی دهند، سعی کنید عیب کار خود را برطرف کنید نه اینکه از آنها ناامید شوید؛ زیرا هیچ حرفه و شغلی بدون مشکلات و سود ۱۰۰درصد وجود ندارد. بنابراین به کار خود اعتماد داشته باشید، نقاط قوت خود را حفظ کنید و نقاط ضعف را شناسایی و برطرف کنید.

۴- آمار دقیقی از کار خود داشته باشید:
از قیمت های واقعی محصولات خود آگاه باشید. میزان سود و زیان کار را بخوبی آگاهی داشته باشید. بسیاری از مشاغل ظاهرا به سوددهی خوبی دست پیدا می کنند در حالی که پس از مدتی با ضرر هنگفتی روبرو می شوند.

۵- با گام های بعدی خود آشنا شوید:
در صورتی که با مشتری قرار ملاقات دارید یا جلسه فروش می خواهید برگزار کنید، تمام مراحل و سوالات را پیش بینی کنید، آنها را به شکل مکتوب دربیاورید.

۶- کیفیت کار خود را از رقبایتان بهتر کنید:
در صورتی که کار شما کاملا کپی کار رقبایتان باشد در واقع شما هیچ خلاقیتی به کار نبرده اید و برای مشتری جذابیتی نخواهد داشت. در واقع مشتری به کارهای جدید و تازه نیاز دارد به شکلی از تکرار خارج شود.

با تشکر 

شرکت تبلیغاتی ادریس 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top