روش هایی برای عاشق فروشندگی شدن

روش هایی برای عاشق فروشندگی شدن

اگر از فروشندگی متنفر هستید٬برای عاشق فروشندگی شدن راهکارهای جالبی داریم ٬ کافی است وبسایت شرکت تبلیغاتی ادریس را دنبال کنید. هر کسب و کاری ( خدماتی یا تولیدی و ..) در نهایت با فروش به اهداف خود میرسد. در واقع فروش الفبای موفقیت هر کسب و کاری است . /روش هایی برای عاشق فروشندگی شدن /

درآمد یک فروشنده حرفه ای میتواند عالی باشد ولی افراد کمی به سمت سغل فروشندگی میل پیدا میکنند و اصلا دوست ندارند از این عنوان شغلی استفاده کنند. دلیل آن ذهنیت و باور غلطی است که در جامعه شکل گرفته است .

اگر در مورد شغل فروشندگی فکر کنید متوجه خواهید شد شغلی بهتر از آن وجود ندارد . البته باید عاشق این شغل باشید که در ادامه روش هایی را در اینباره منتشر میکنیم …

۱- ابتدا باید آزار دادن مخاطبان و اسپم بودن را کاملا فراموش کنید

در ابتدا در مورد محصولات و خدماتی که قصد فروش دارید کمی فکر کنید !! آیا این خدمات و محصولات میتواند زندگی مخاطب هدف را بهبود ببخشد؟ آیا میتواند اثری مثبت در زندگی او ایجاد کند؟ آیا واقعا مشتری هدف به محصول و خدمات نیاز دارد یا فقط به روش های مختلف ترغیب به خرید شده است؟ پاسخ به این سوالات میتواند فروشنده را به مسیر کاری امیدوار کند ٬ چرا که هدف او از فروشندگی کمک کردن است . و کمک واقعی بدون پاسخ نمیماند!!!

اگر به جای فروش بیشتر به فکر مشتری هدف باشید ( با او صمیمی باشید) قطعا ۱ مشتری ۱۰ مشتری وفادار دیگر برای کسب و کار شما جذب میکند. محصول یا خدماتی را ارایه کنید که مشکل افراد را که مدت ها پا برجا است حل کند یا زندگی شخصی و اجتماعی افراد را متحول کند …

۲- روی هدف واقعی تمرکز ویژه کنید / روش هایی برای عاشق فروشندگی شدن 

چالش بزرگ ذهن فروشندگان در واقع فروش بیشتر است …

اگر هدفی دیگر را در ذهن پرورش دهید بر این چالش غلبه میکنید. به جای تمرکز بر روی تعداد فروش به تعداد رضایت مشتریان فکر کنید. و چقدر توانسته اید به آنها کمک کنید. اگر هدف تان کمک باشد مشتریان بیشتری را جذب میکنید ٬ مشتریانی که نه تنها خرید میکنند بلکه وفادار به خدمات و محصولات شما خواهند شد .

۳- تصمیم نهایی را به مشتری واگذار کنید 

در واقع به مشتریان مشاوره بدهید اما به جای آنها تصمیم نگیرید. هر اطلاعاتی که لازم است را در اختیارش قرار دهید اما مشتری را با روش های مختلف مجبور نکنید به خرید. مشتریان هوشمندانه این موضوع را درک میکنند و اگر احساس کنند مجبور به خرید هستند٬ قطعا از خرید منصرف میشوند.

بسترهای مختلف را آماده کنید – مثلا امکان مقایسه قیمت و ویژگی های محصولات و خدمات تان و …  با رقبا. در نهایت مشتری باید انتخاب کند نه فروشنده .

 

با تشکر / شرکت برند سازی ادریس 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top