روابط بازاریاب با مشتری چگونه باید باشد؟ (قسمت اول) Marketing

اگر دقت کنید موفقیت بازاریابان در گرو روابط حسنه آنها با مشتریانشان است. زیرا بازاریابان هدف اصلیشان این است که مشتریان را راضی کنند تا کالا و محصول آنها را خریداری کنند. به همین دلیل کیفیت و رفتار بازاریاب با مشتریان از اهمیت بسزایی در موفقیت بازاریابی او دارد. اما این سوال پیش می آید که چه رفتاری باید با مشتری داشت تا او را راضی کرد و رضایتش را جلب نمود؟

  • اول شما به مشتری سلام کنید. سلامی پر از لبخند و پر انرژی. خیلی بشاش و پر انرژی اول شما به مشتری سلام کنید و به او نزدیک شوید. آیا می دانید همین سلام گرم چه نتایجی در بازاریابی شما خواهد داشت؟ خودتان را مشتری ای فرض کنید که به مغازه ای می روید و صاحب فروشگاه خیلی سخت و به اجبار جواب سلام شما را می دهد.چه حسی خواهید داشت؟ پس هیچ وقت جای صاحب فروشگاه نباشید!
  • هدف اول شما باید کمک به مشتری و رفع نیاز او باشد و بعد سود و فروش خودتان. همین که مشتری بفهمد شما برای منافع و خواسته های او ارزش قائلید، شرایط بازاریابیتان را تغییر می دهد. هر مشتری، خریدار نخواهد بود و شما نباید از این موضوع ناراحت شوید که انرژی هایی که برای این مشتری صرف کردید بی نتیجه ماند، پس این مشتری به خریدار نمی انجامد، پس لبخندتان را محو می کنید و سر بالا جواب مشتری را می دهید. هدفتان فقط فروش نباشد، رابطه خوب با مشتری می تواند حال خودتان را خوب کند. طوری رفتار کنید که حتی اگر مشتری، خریدار شما نشد، ولی هر زمان که شما را دید با خوشرویی با شما برخورد کند.
  • شما خود را بازاریاب شرکت ندانید بلکه وقتی زمان جذب مشتری است، خود را مشاور مشتری و شرکت بدانید و فرض کنید به دنبال یک کیس مناسب برای خرید و فروش برای هر دو جانب هستید و قرار نیست این وسط مشتری به قیمت سود فروشنده، ضرر کند یا فروشنده به قیمت سود خود حاضر به انداختن کالای خود به مشتری باشد. مشتری وقتی بداند شما برای او و سود و زیان او هم ارزش قائل هستید، به شما بیشتر اعتماد می کند و این اعتماد باعث می شود صحبت های شما را بهتر بپذیرد.

با تشکر

شرکت برند سازی ادریس

17 Responses to روابط بازاریاب با مشتری چگونه باید باشد؟ (قسمت اول)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top