راه های افزایش سوددهی و حفظ مشتری

راه های افزایش سوددهی و حفظ مشتری

می توان گفت از نقاط قوت هر حرفه و کسب و کاری داشتن مشتریان قدیمی و حفظ رضایت آنها در طول زمان است. هیچ مشتری برای استفاده دائم از محصولات شما با شما قرارداد نمی بندد، در واقع این وظیفه شماست که آنها را حفظ کنید و برای رضایت آنها تلاش خود را به کار گیرید.

براساس آمار ، در صورتی که مشتریان تنها ۵درصد افزایش پیدا کنند، سود کسب و کار بین ۲۵ تا ۱۲ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. چگونگی تعامل و ارتباط با مشتریان می تواند به معرفی کسب و کار شما و قرار گرفتن در نقطه بالای فروش بسیار کمک کننده باشد.

هر گونه کسب و کاری در صورتی که استراتژی های مشخص و استانداردهای تعریف شده ای برای خدمات خود داشته باشد سرمایه ارزشمندی را برای خود به دست آورده است. در ادامه به معرفی راههای می پردازیم که به جذب مشتری و افزایش فروش شما بسیار کمک خواهد کرد:

۱- دوره استفاده رایگان قرار دهید:
نرم افزارهای ارتباطی مانند اسکایپ و برخی از بازی های مشهور، دوره مشخصی برای مثال ۳۰ روزه برای استفاده رایگان مردم قرار می دهند، در این دوره هم به معرفی محصول جدید خود می پردازند و هم به جذب مشتری می پردازند. مشتریان می توانند در این دوره از محصول استفاده کنند و متوجه شوند که آیا این محصول جدید برای آنها مفید خواهد بود یا خیر؟ شما نیز می توانید از این روش استفاده کنید و نسخه رایگانی از خدمات خود را در اختیار مردم قرار دهید تا هم به جذب مشتری پرداخته باشید و هم محصولات خود را با روشی مناسب معرفی کنید.

۲- از نظرسنجی برای کسب نظر مشتریانتان استفاده کنید:
نظر سنجی یک روش بسیار کارآمد برای پیگیری فروش و آگاهی از نظر مشتریان است. از این طریق می توانید واکنش های مشتریانتان را به روشنی آشنا شوید و در زمینه بهبود روابط و ارتباطاتتان با مشتری گام مهمی بردارید.

۳- فراخوان دهید:
شما می توانید با راه اندازی وب سایت ویژه ای برای حرفه تان از این طریق ارتباط نزدیکتری با مشتریانتان برقرار کنید و در زمان های خاص مانند اعیاد و سوگواری های ملی برای فروش محصولات خود فراخوان دهید تا مشتریانتان از تخفیفات شما آگاهی پیدا کنند.

با تشکر

شرکت تبلیغاتی ادریس 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top