در برابر مشتری عصبانی چگونه باید برخورد کرد

در برابر مشتری عصبانی چگونه باید برخورد کرد

برخورد با مشتری عصبانی نیاز به آگاهی و دانشی دارد که بتوان از این طریق او را آرام نمود و به آرامی و با منطق به درخواستهای او گوش فرا داد. مشتری با توجه به پولی که به زحمت بدست آورده و زمانی که برای خرید لوازم مورد نیازش صرف نموده است انتظار دارد توقعاتش برآورده شده و خریدی با تجربه شیرین را تجربه کند.

بنابراین این حق مسلم هر مشتری می باشد که با رضایت خاطر و خریدی مطلوب مرکز خرید شما را ترک کند و یا پس از تجربه خدمات شما از هزینه ای که پرداخت نموده رضایت داشته باشد. طراحی لوگو 

در صورتی که در میان مشتریانتان به مشتری عصبانی برخوردید باید به نحوی با او صحبت کنید که متوجه باشد برای او احترام قائل هستید و حق را به او خواهید داد. زمانی که مشتری با عصبانیت به شما مراجعه می کند در پاسخ به اعتراض او با حالت طلبکارانه و دستوری نگویید می توانید کمی صبر کنید؟

بهتر است به جای این جمله بگویید: متاسفانه باید کمی صبور باشید و از او بابت بردباریش تشکر کنید. زیرا مشتری انتظار دارد پس از اعتراضش در همان لحظه به کار او رسیدگی شود بنابراین لازم است به تحمل و صبوری او احترام گذاشت.

در برابر اشتباهاتی که رخ داده از او عذرخواهی کنید. در صورتی که ابراز تاسف کنید تاسف شما برای مشتری راضی کننده نخواهد بود بنابراین اگر اشتباه را متوجه خود می دانید بهتر است در آغاز و به آرامی از او عذرخواهی کنید.

در صورتی که مشتری از مرکز شما خدمات و یا محصول گرانی خریداری نموده است و ناراضی است حفظ خونسردی برای او کار دشواری است. بنابراین از او نخواهید که خونسردیش را حفظ کند، بهتر است از او درخواست کنید که موقعیت را درک کند و به شما زمان دهد که به کار او رسیدگی کنید. از انداختن اشتباه به گردن قسمت های مختلف مانند حسابداری و مدیریت و …خودداری کنید

زیرا مشتری در عین حال که احساس می کند حق او ضایع شده تصور می کند که شما می خواهید او را به قسمت های مختلف پاس کاری کنید و جوا قطعی به او ندهید. بنابراین در صورتی که اشتباه از هر قسمتی سر زده باشد باید از مشتری عذرخواهی کنید و مشکلات درون سازمانی را در زمان مناسبی حل کنید. برای حل مشکلش از او نظرخواهی کنید، نشان دهید که تلاشتان را برای کسب رضایت او خواهید کرد و هرگز از طعنه و انتقاد در مقابل مشتری ناراضی استفاده نکنید.

با تشکر / شرکت تبلیغاتی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top