دانستنی های برندینگ

دانستنی های برندینگ

برندینگ دو نقش اساس بازی می کند که یکی ساخت درخواست بازار برای محصول یا کالا است و دیگری بازاریابی برای اجزایی که آن را تشکیل می دهند. هر اندازه که بازارها رشد کردند./ دانستنی های برندینگ /

شرکت ها و برندهای گوناگون فهمیدند تنها راهی که می توانند راهی برای تثبیت محصول خود استفاده کنند تثبیت آن به وسیله راهبرد کشش است که نه تنها جای پای برند را محکم می کند بلکه می تواند باعث افزایش درخواست نیز بشود. البته فکر نکنید این کار همیشه ساده است زیرا در بسیاری موارد کار بسیار دشواری است. برای نمونه شما چطور می توانید هیجان را به بینندگان در مورد یک ظرف تفلون یا ریزپردازنده ای که شرکت اینتل ارائه می دهد بالا ببرید چون جذابیتی ندارد.

اما اینتل با این همه دشواری که سر راهش وجود داشت چگونه توانست موفق شود. آن ها از برندینگ اجزا استفاده کردند. یعنی خودشان یکراست به سراغ تولید کنندگان دیگر اجزای کامپیوتر رفته و خودشان را معرفی کردند و همچنین اینکه تا چه اندازه توان دارند راه خود را برای موفقیت باز کردند.

البته فکر نکردید این پایان کار بود چون اینتل پس از آن وارد مرحله تازه ای از بازاریابی شد و کالاهای خود را به بازارهای انبوه ارائه کرد. پس از آن بود که مشتریان که وارد فروشگاه کامپیوتر می شدن پیش از هرکاری به سراغ اینتل و محصولاتش می رفتند.

نمونه دیگری که می توان آورد درباره شرکت های خودروسازی است که دیدند کم کم مشتریان خود را در مرحله سرویس و تعمیرات از دست می دهند و اگر این وضع ادامه پیدا کند خریدار را باید برای همیشه از دست رفته بدانند.

آن ها کمپین هایی راه انداختند تا به خریدارن جایگاه اصلی لوازم یدکی را یادآور شوند آن هم در صورتی که قطعات را از خود کارخانه تولیدکننده خودرو تهیه کنند و به دنبال بازار سیاه و مانند آن نروند.

البته بسیاری شرکت ها و برندها این روش را آزموده اند و نتیجه خوبی نیز گرفته اند. زمانی که صدای دالبی آمد شرکت هایی که در این زمینه فعال با استفاده از همین نوع بازاریابی کالای خود را فروختند.

یا پس از آمدن تفلون و مجهز شدن ظروف آشپزخانه به آن تبلیغ در این باره آغاز شد. نمونه های دیگری نیز چون هوندا، اندروید و اپل نیز که این راه را رفته باشند وجود دارند.
با تشکر / شرکت تبلیغاتی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top