داده های هدفمند برای افزایش فروش

داده های هدفمند برای افزایش فروش

امروزه برند و سازمانی موفق است که داده های هدفمندی در اختیار داشته باشد.با اینکه امروزه شاهد پیشرفت علم در زمینه داده ها هستیم و اکثر سازمان ها می توانند به راحتی حجم زیادی از داده های مرتبط با مشتریان را دریافت کنند و به کمک تیم فروش بیایند./داده های هدفمند برای افزایش فروش/

اما همیشه وجود داده های زیاد و بد باعث می شود که دچار سردرگمی شوند. تحقیقات اخیر نشان می دهد که اطلاعات و داده های چهار بازاریاب از پنج بازاریاب معتقدند که تمام اطلاعات پرت و بیهوت آنها بیش از حد می باشد. مشکل این است که شرکت ها و سازمان ها قبل از جمع آوری اطلاعات توسط بازاریابان اقدام به تعیین هدف و جمع آوری درست داده ها نمی کنند.

وجود داده های بد در هنگام جمع آوری آن

در واقع با این که روش های مختلفی برای جمع آوری داده ها و اطلاعات مشتری وجود دارد و CRM و کوکی ها و.. می تواند باعث سهولت در جمع آوری داده ها شود اما باید به شما بگوییم که ۸۹ درصد از بازاریابان از کسب اطلاعات بد شاکی هستند زیرا سیستم CRM آنها مشکل دارد و این چالش بزرگی در شرکت های بزرگ محسوب می شود.

مزایای داده های بزرگ در تیم فروش

با اینکه خیلی از داده هایی که کسب می شود بیهوده هستند اما باید به شما بگوییم که همین داده ها باعث شناسایی مشتریان با ارزش ، شناسایی فرصتهای فروش و بهترین رویکردهای فروش می شود و تنها این بخش کوچکی از مزایای استفاده از داده های بزرگ در تیم فروش است و پیش بینی های دقیق تر، افزایش درآمد، طراحی سازمانی های کارآمد هم شامل آن می شود.

راهکارهای استفاده بهینه از داده های بزرگ

برای اینکه بتوانید داده ها و اطلاعات مفیدی را دریافت کنید کافیست که موارد زیر را رعایت کنید تا این اطلاعات به کمک تیم فروش بیاید

  • تعیین درست و اصولی اهداف جمع آوری داده ها
  • تعیین داده های ارزشمند که به کمک تیم فروش بیاید
  • انتخاب روش جمع آوری داده ها و اطلاعات
  • تجزیه و تحلیل درست داده ها

با این روشهای می توانید داده های خوبی را دریافت کنید زیرا داده های بد منجر به نتایج بد می شود.

 

با تشکر / شرکت تبلیغاتی ادریس 

One Response to داده های هدفمند برای افزایش فروش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top