خرده فروشی چیست؟

خرده فروشی چیست؟

مفهوم واژه خرده فروشی نخستین بار توسط فردی به نام مک نایر در دانشگاه هاروارد ارائه شد. نگاهی که به واژه خرده فروشی در مفاهیم مک نایر وجود داشت بصورت یک نظریه یا دیدگاه ارائه گردید. هدف اصلی از مفهوم خرده فروشی از نظر مک نایر توصیف خرده فروشی و چگونگی تشکیل چرخه های خرده فروشی می باشد. خرده فروشی از چندین مرحله تشکیل شده است که در این مقاله به شرح مراحل مختلف آن می پردازیم.
۱-مرحله نخست خرده فروشی نفوذ در بازار و پیدا کردن جایگاه: خرده فروشانی که با هزینه های کم و سودهای پایین وارد خرده فروشی بازار شده اند، کم هزینه بودن این خرده فروشان موجب می شود دیر یا زود نظر سایر رقبا و مشتریان به خریداری از آنان جلب شود. این افراد از ابتکاراتی جهت افزایش فروش استفاده می کنند که علی رغم کم هزینه بودن کسب و کارشان سود قابل توجهی دریافت می کنند.
۲- مرحله دوم خرده فروشی توسعه دادن: افراد خرده فروش پس از تثبیت در بازار و یافتن مشتریانی ثابت، کم کم وارد مرحله توسعه دادن خدمات خود می شوند. این اقدام جهت افزایش فروش و افزایش دادن مشتریان و تثبیت مشتریان قدیمی آنها می باشد. یکی از راه های افزایش فروش و یافتن مشتریان جدید پایین آوردن قیمت ها جهت جلب نظر مشتریان می باشد.
۳- سوددهی بیشتر پس از تثبیت در بازار: در این مرحله، افراد خرده فروش در جایگاهی ویژه تثبیت شده اند و با نرخ های ثابت می توانند به سوددهی مطلوبشان دسترسی پیدا کنند. پس از دریافت سودهای دریافتی شان خود به خود کسب و کارشان توسعه یافته و در حاشیه امن سوددهی قرار می گیرند.
۴-ورود سایر رقبای خرده فروش: افزایش هزینه ها و طلب سوددهی بیشتر برای خرده فروش اول موجب می شود با وارد شدن سایر رقبا به بازار کسب و کار خرده فروش اول دچار تزلزل شده و فرصت را برای پا گرفتن سایر رقبای خرده فروش ایجاد می کند.

طراحی لوگو 

با تشکر / شرکت تبلیغاتی ادریس 

edris-ac.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top