جدیدترین نکات موفقیت در بازاریابی سال ۹۵ Marketing

دنیا هر روز در حال تغییر است و این تغییرات همه جنبه های زندگی را در بر میگیرد.چون انسانها در ارتباط با یکدیگر هستند.هر تغییر , تغییرات و رشد سایر جنبه ها را در بر می گیرد.
با پیشرفت و همه گیر شدن اینترنت و صفحات مجازی در بین مردم، بازاریابی نیز به این سمت سوق داده می شود و اگر می خواهید در بازاریابی موفق باشید، شما هم باید برای پیشرفت در کسب و کارتان وارد این حوزه شوید و شهرت شما در صفحات مجازی در سود و فروش شما تاثیر دارد. تاثیراتی که دیگر از طریق تبلیغات سنتی نخواهید دید.
تقریبا ۷۰ درصد افراد کشورمان با قوانین جدید انگیزشی و روانشناسی رابطه برقرار کرده اند و این باعث تغییر در نگرش و رفتار و حرف زدن آنها شده است. این یعنی شما هم باید در ارتباط با مشتری نگرش و بیانتان را تغییر دهید و خلاقانه برخورد کنید. چون امروزه عصر خلاقیت است و فقط با خلاقیت و نوآوری می توانید در ذهن ها ماندگار باشید. با یک نگاه کوتاه می توانید دریابید که تا چه اندازه بازاریابی و تبلیغات در این ۵ سال گذشته تغییر کرده است. تبلیغات تلویزیونی و قرعه کشی های جوایز جای خود را به کانال ها و صفحات تبلیغاتی اینستاگرام و تلگرام داده و خرید های کاربردی جای خود را به خریدن های صرف و بی دلیل داده است. برند های خارجی حتی با قیمت های دروغین و شاید هم اصلا کالاهای تقلبی، جای کالاهای اصیل و نوستالژیک را گرفت.

۵ تغییر در بازاریابی:

• مشتریان و مصرف کنندگان شما دیگر توجهی به تبلیغات سنتی و تلویزیونی و پیامک ها و یا حتی کاغذ های تبلیغاتی که به درون منزلشان می اندازید ندارند و وقت و زمان خود را در اینترنت و صفحات مجازی می گذرانند. اگر می خواهید در چشم مشتریان باشید باید صفحات مجازی و اینترنت را از آن محصول خود کنید. امروزه شاهد شهرت برندهایی هستیم که شاید پیشینه زیاد و قدیمی ندارند ولی شهرت آنها به خاطر در اختیار داشتن و تبلیغات زیاد در صفحات مجازی است.
• باید اسپانسر شدن افراد مشهور و بازیکنان فوتبال و بازیگران را فراموش کنید. برای معرفی محصولتان باید سراغ افرادی بروید که در صفحات مجازی مشهور هستند. افرادی که در اینستاگرام دارای محبوبیت و شهرت هستند.
• دیگر تعداد افرادی که به بنر های تبلیغاتی تان چشم می دوزند اهمیتی ندارد. میزان لایک و فالوور و توئیت های شما تعیین کننده مشتریان و طرفداران شما است. دیگر کسی در خیابان سرش را از تلفن همراهش بالا نمی آورد تا به بنر های ۱۲ متری خیابان ها نگاه بیندازد.
• وقت خود را صرف نکنید تا در ویدئو های طولانی یا مطالب طولانی در اینترنت مشتریان را جذب خود کنید. باید متن های کوتاه، فایل ها و تصاویر گیف (Gif) را انتخاب کنید. خلاقانه، کوتاه و تاثیرگذار.
• محصول خود را بر حسب علاقه مندی ها دسته بندی کنید تا در جست و جو و سرچ مشتریان نشان داده شوید. مثلا مد و زیبایی، معماری داخلی و …

با تشکر
شرکت برندسازی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top