تفاوت های برندینگ و بازاریابی

تفاوت های برندینگ و بازاریابی

مفهوم برندینگ و بازاریابی در بسیاری از شرکت ها و تجارت های شخصی و یا دولتی به طور مشخصی تعریف نشده و در مواردی این دو با یکدیگر ادغام شده و از معنای اصلی خود فاصله گرفته اند. در این مطلب قصد داریم معنای برندینگ و بازاریابی را به روشنی توضیح دهیم و تفاوت های آنان را برشماریم. دانستن تفاوت ها و شباهت های این دو واژه به رهبری کسب و کار شما بسیار کمک خواهد کرد.

برندینگ: یکی از کارشناسان در حوزه برندسازی تعریف ویژه ای از واژه برندینگ ارائه داده است و آن(( قولی که برآورده شده است)) می باشد. این تعریف برای برندینگ هرچند کوتاه و مختصر است اما به نظر بهترین تعریفی است که برای برندینگ ارائه شده است. زمانی که شما کسب و کارتان را به یک برند تبدیل می کنید به همکاران و پرسنلتان تعهدهایی را می دهید و این تعهدها را عمل می کنید. پیگیری و تلاش شما در برندسازی مجموعه خود موفقیت شما را تضمین خواهد کرد. طراحی لوگو

تعریف برند تنها در رنگ ها و شکل ها و لوگوهای اختصاصی نمی باشد و خلاصه کردن نام برند در این معانی نام برند را کوچک و سطحی می کند. برندینگ به صورت تام و کامل کسب و کار شما را معرفی میکند. همه آنچه که مشتریان و یا همکارانتان باید از فعالیت های شما بدانند را در اختیار آنان قرار می دهد.

برای ثبات کسب و کار در سطوح مختلف لازم است شما سلیقه مشتریان خود را بدانید با علایق آنها آشنا شوید و سعی کنید علایقشان را در خدماتتان پیاده سازی کنید. برندینگ بخوبی دلایل برتری شما از رقبای تان را برای مشتریان به نمایش خواهد گذاشت و تفاوت شما با رقبایتان را آشکار می کند. البته برندینگ تنها سرعت موفقیت شما را افزایش خواهد داد و آنچه که شما را ویژه می کند تنها تلاش و پشتکار شما در کارتان خواهد بود.

در واقع می توان گفت کلید قوی بودن و پیروزی تلاش شما و همراهی همکارانتان با شما خواهد بود. تلاش کنید رضایت همکارانتان را جلب کنید و آنها را نسبت به فعالیتی که انجام می دهند تشویق کنید.

بازاریابی: بازاریابی فرآیندی است که در طی آن نیازهای مشتری و بازار پیش بینی شده و برآورده خواهد شد به طوری که هر دو طرف سودآوری خواهد داشت. بازاریابی نیز مانند برندینگ بخش اساسی و مهمی از کسب و کار شما می باشد که براساس شناخت نیاز مشتریانتان و برآورده نمودن آنها در بازار جایگاه شما روشن و مشخص خواهد شد.

شرکت برند سازی ادریس

www.edris-ac.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top