تفاوت بازاریابی اینترنتی و بازاریابی سنتی

تفاوت بازاریابی اینترنتی و بازاریابی سنتی

اگر بخواهیم تفاوتی میان تبلیغات سنتی و بازاریابی اینترنتی بگذاریم بی گمان نخستین چیزی که باید از آن یاد کنیم بحث قیمت گذاری است. تبلیغات سنتی بسیار محدود تر از رقیب خود است.

از جمله آن ها می توان به تبلیغ در روزنامه که از همه فراگیر تر است. پس از آن تابلوهای تبلیغاتی هستند که در گوشه کنار شهرها به چشم می آیند و نشان دهنده توانایی های تبلیغ دهنده هستند. درباره تبلیغات چاپی می توان به بروشور تراکت و کارت های ویزیت نیز اشاره که هر کدام دارای بهای خاص خود است که آن هم بسته به قیمت کاغذ و کیفیتی است که آن دارد.

یکی از ویژگیهایی که بازاریابی اینترنتی دارد این است که در آغاز گزینه ی مناسبی برای کسانی است که نمی خواند هزینه ی زیادی را متحمل شوند زیرا می توانید با فرستادن ایمیل و وبلاگ و یا حتی خبرنامه دیگران را از وجود خود آگاه کنید.

شبکه های اجتماعی بستر مناسبی را برای کسب و کارهای کوچک فراهم آورده است. اگر تمایل به روش چاپی دارید باید صبرتان را زیاد کنید زیرا این شیوه بسیار دیر بازده است و از سوی دیگر برای این که پخته شود فرآیند بسیار زمان بر خواهد بود و تا آماده شود و به مرحله عمل برسد. در این گونه بازاریابی ایرادهای فراوانی وجود دارد از جمله اینکه همه در یک زمان به دست مخاطب نمی رسد به ویژه اینکه پست زمانی را که برای رساندن محموله ها به هر شهر در نظر گرفته متفاوت است.

اما اگر به بازاریابی اینترنتی علاقه دارید همیشه یک گام از دیگران جلوتر هستید چون شما با یک کلیک پیام خود را در یک آن به میلیون ها نفر می رسانید. مشکلی که در بازاریابی سنتی وجود دارد این است که به هیچ وجه نمی فهمید که تبلیغ شما به دست چه کسی رسیده اما اگر یک نرم افزار داشته باشید به سادگی می فهمید چه کسی ایمیل را باز کرده است.
با تشکر / شرکت تبلیغاتی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top