واژگانی که شنیدن آنها مشتریان را به خرید ترغیب می کند

واژگانی که شنیدن آنها مشتریان را

به خرید ترغیب می کند

جهت افزایش فروش و جذب مشتری باید اصول راهبردی در این زمینه اتخاذ گردد زیرا بستر و زمینه مناسبی را جهت افزایش حس اعتماد در مشتریان ایجاد می کند. در واقع اولین جلوه اصول راهبردی و استراتژی فروش در نحوه و شکل برخورد صاحبان مشاغل با مشتریان بروز می کند.

در برقراری ارتباط با مشتری همیشه واژگانی وجود دارند که مشتریان انتظار شنیدنشان را از شما و کارمندان مجموعه تان دارند. بنابراین لازم است در صورتی که شما صاحب مجموعه خدماتی هستید و در این مجموعه کارمندانی نیز اداره می کنید حتما اهمیت این واژگان را به خودتان و آنان یادآوری کنید.

در اینجا به ارائه این واژگان و میزان تاثیر گذاری شان در مشتری خواهیم پرداخت:

۱- می توانم به شما کمک کنم؟ چگونه می توانم به شما کمک کنم؟: زمانی که مشتری جهت پاسخ به نیازهایش به شما مراجعه می کند در صدد فرصتی است که شما برای انتخاب بهتر به او یاری برسانید . در صورتی که شما از این جملات استفاده کنید حس دانستن و کسب اطلاعات بیشتر در مشتری ایجاد می شود و مشتری ترجیح می دهد با ادامه این گفتگو بهترین گزینه را انتخاب نماید. قطعا مشتریان همیشه به این جملات دید مثبتی خواهند داشت زیرا شما به آنها کمک می کنید که از بلاتکلیفی و حس سردرگمی نجات پیدا کند و درخواستش را روشن و شفاف به شما توضیح دهد.

۲- من می توانم مشکل شما را حل کنم: در صورتی که مشتری در حالت سردرگمی این جمله را از شما بشنود قطعا از شما قدردانی خواهد کرد . اغلب مشتریان ترجیح می دهند در روند خرید از زبانی ساده و گویا برای راهنمایی شان استفاده شود.

۳- جهت اطمینان بیشتر برایتان پرس و جو می کنم: اگر با مشتری روبرو شدید که سوالاتی سخت می پرسد و یا سوالاتش در حیطه وظایف شما نمی باشد می توانید با گفتن این جمله به مشتری القا کنید که برای رضایتش کوتاهی نخواهید کرد. اینکه شما عدم اطلاعات خود را بپذیرید و از اطلاعات اشتباه استفاده نمی کنید ارزش کار شما را افزایش خواهد داد .

۴- مسئولیت خرید شما را قول می کنم: با این جمله به مشتری نشان می دهید که رضایت وی برای شما اهمیت دارد و از انتظارات و توقعات او آگاه هستید و ه او کمک خواهید کرد که بهترین و مطمئن ترین انتخاب را تجربه کند.

۵- در اسرع وقت به دست شما می رسانم: اغلب مشتریان به سرعت در پاسخگویی و برآورده شدن زودتر احتیاجاتشان اهمیت فراوانی می دهند بنابراین شنیدن این جمله از زبان شما آنها را به ادامه خرید ترغیب خواهد کرد.

با تشکر 

شرکت برند سازی ادریس 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top