تبلیغات برند به کمک لوگو

تبلیغات برند به کمک لوگو

هنگامی که نگاهی به تولید کنندگان کالا و خدمات دهندگان می اندازیم می بینیم تعداد بیشتری از آنها به دنیای تبلیغات وارد شده اند بنابراین اگر می خواهیم در این گستردگی به پایداری برسیم باید روشی را برگزینیم که متفاوت و اثرگذار باشد.

این بنگاه داران اقتصادی باید با به کارگیری روشی راهی را برای پیشی گرفتن از سایر فعالان بازار باز کنند. در این راه ابزارهای بسیاری وجود دارد که هر کسی با دستمایه قرار دادن یک یا چند از این ابزارها می کوشند به موفقیت برسند.

اما نکته ای که در این میان وجود دارد این است که زمانی این ابزارها به کار می آیند که به بهترین شکل ساخته و پرداخته شود. چاپ بروشور و حتی ایجاد سایت باید هدفمند باشد و باری به هر جهت انجام نشود، زیرا در غیر این صورت صرف هزینه بی فایده خواهد بود، در ضمن تا هنگامی ارائه دهنده کالا یا خدمات به صورت برند نباشد کار نا تمام می ماند.

یکی از راههای که برای این موضوع وجود دارد استفاده از لوگو است. اما لوگو باید پیام خود را برسند نمونه بارز آن لوگو المپیک است که به دلیل طراحی درست و هدفمند آن بسیار کاربردی و قابل فهم است. اما لوگویی دارد که با توجه به فعالیت می توان آن را برگزید.

لوگوهای تصویری نخستین گونه هستند که شرکت اپل یکی از همین دسته را پسندیده و سیبی را نماد خود کرده است. این لوگو ویژگی مفهوم رسانی را بر عهده دارد. لوگوهای متنی نیز وجود دارند که کوکاکولا از آن بهره برده و از چند حرف تایپی تشکیل شده است و حروف بسیار زیبا کنار هم چیده شده اند.

برخی هم مانند نایک ترکیب را برگزیده و واژه و تصویر را درهم آمیخته است. نوکیا دست به کار جالبی زده و در لوگوی خود از یک شعار بهره برده و آن نزدیک شدن دو دست به یکدیگر است که نشان دهنده برقراری ارتباط است.

حتی در شرایط بد اقتصادی یک بنگاه کسب و کار برند آن هرگز فراموش نمی شود بنابر این باید طوری لوگو را طراحی کرد که در ذهن مردم و خریداران نقش بسته باشد. شاید جمله زیبایی در سادگی را شنیده باشید، این همان نقطه قوت در طراحی لوگو است.

هنگامی برای شرکتی لوگو طراحی می کنید به لوگو رقبا نیز نگاهی بیندازید تا هیچ شباهتی به آن ها نداشته باشد زیرا در بلند مدت به فروش شما آسیب خواهد زد. لوگو باید نشان دهد مربوط به چه کسب و کاری است. تکنیک های گرافیکی را فراموش نکنید چون لوگو باید جذاب باشد.

ویژه : دانستنی های رنگ سازمانی در فرآیند طراحی لوگو
با تشکر شرکت برند سازی ادریس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جواب را وارد نمایید *

Scroll to Top